Kenneth Gangnes: „Wyniki dają mi sporo pewności siebie”

Kenneth Gangnes, fot. Bartosz LejaDo Rosji na zawody Letniej Grand Prix udało się tylko trzech norweskich skoczków. Jak się okazało, trener Alexander Stoeckl postawił na jakość i w dwóch konkursach „Wikingowie” wywalczyli aż cztery miejsca na podium, w tym dwa zwycięstwa. W sumie Kenneth Gangnes, Joachim Hauer i Joacim Bjoereng zdobyli 334 pucharowe punkty.

 

26-letni reprezentant norweskiej kadry A odniósł w Czajkowskim swój życiowy sukces – wygrał dwa konkursy z cyklu Letniej Grand Prix. Gangnes okazał się najlepszy zarówno na normalnej skoczni HS-106, jak i na dużej HS-140.

Tutaj jest naprawdę bardzo miło, skoki na obu skoczniach dały mi sporo radości. Przejście z dużego na normalny obiekt nie było dla mnie problemem. W końcu to wciąż są skoki narciarskie – skomentował swój wczorajszy występ.

Moja forma jest naprawdę dobra, a wyniki dają mi sporo pewności siebie. Naprawdę trudno powiedzieć jednak, dlaczego nagle idzie mi tak dobrze. Mogłem trenować przez cały rok bez żadnych kontuzji, może to jest powód. Jestem też o rok starszy – powiedział skoczek z klubu Kolbukameratene IL i dodał: – Zdobycie żółtego plastronu nie jest moim celem. Moim następnym konkursem będą prawdopodobnie zawody w Hinzenbach.

Drugim bardzo mocnym punktem norweskiej drużyny skaczącej w Rosji był Joachim Hauer. Dwa trzecie miejsca 24-latka zasługują na szczególną uwagę, biorąc pod uwagę bardzo groźny upadek, który niecały miesiąc temu przytrafił mu się w Courchevel.

Tutejsze obiekty są naprawdę bardzo fajne, to dwie świetne skocznie – zapewnił zawodnik klubu Bekkelaget SK, który na półmetku dzisiejszych zmagań był liderem konkursu. – Muszę przyznać, że w finale byłem nieco zdenerwowany. Pierwszy raz na tym poziomie rywalizacji oddawałem ostatni skok. Okazało się, że był on całkiem dobry i oczywiście jestem zadowolony z podium. Nie powinienem oczekiwać zbyt wiele – podsumował.

Trzecim zawodnikiem, który wystartował w Czajkowskim był Joacim Oedegaard Bjoereng, który plasował się na 17. i 31. miejscu.

 

źródło: fis-ski.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram