You are currently viewing Norgescup Oslo: Riiber triumfuje z nowym rekordem skoczni

Norgescup Oslo: Riiber triumfuje z nowym rekordem skoczni

Holmenkollen skocznie fot.GAD  - Norgescup Oslo: Riiber triumfuje z nowym rekordem skoczniNormalny obiekt Midtstubakken (K-95 / HS-106) w Oslo był areną kolejnego konkursu z cyklu Norges Cup. W rywalizacji na krajowym norweskim podwórku najlepsi okazali się Tonje Bakke oraz Jarl Magnus Riiber, który na dodatek ustanowił nowy letni rekord skoczni. Na podium uplasował się także ulubieniec kibiców – Tom Hilde.

Hilde Tom gogle S.Piwowar 300x200 - Norgescup Oslo: Riiber triumfuje z nowym rekordem skoczni
Tom Hilde, fot. Stefan Piwowar

W najbardziej prestiżowej kategorii Elite zdecydowanym zwycięzcą został Jarl Magnus Riiber, który dwukrotnie pobijał letni rekord skoczni. W pierwszej serii Norweg poszybował 111 metrów, a w drugiej do tego rezultatu dołożył jeszcze pół metra i z wynikiem 111,5 metra został rekordzistą obiektu. Na drugim miejscu z prawie 30 punktową stratą do triumfatora uplasował się Espen Røe (102,5 / 100,5 m), a trzeci był dobrze znany kibicom Tom Hilde (98,0 / 100,5 m).

Tuż za podium uplasował się kolejny zawodnik mający za sobą starty w Pucharach Świata – Andreas Stjernen. Czołową szóstkę uzupełnili: Fredrik Bjerkeengen i Sigurd Nymoen Søberg. Dopiero na 13. pozycji zmagania ukończył Daniel-Andre Tande.

W pozostałych kategoriach (Norges Cup A, Norges Cup B) zwyciężyli: Carl Henning Lippestad (102,5 / 111,0 m) oraz Erik Johannessen (103,5 / 101,5 m).

W żeńskiej kategorii Elite na starcie pojawiły sie zaledwie dwie skoczkinie. Wygrała Tonje Bakke (78,5 / 89,0 m) przed Anniken Mork (88,0 / 70,0 m).