Intensywne tygodnie Gregora Schlierenzauera. Austriak wraca do rywalizacji

Gregor Schlierenzauer, fot. Kata DeakChoć wydawało się, że w tym sezonie Letniej Grand Prix nie zobaczymy na skoczni Gregora Schlierenzauera, Austriak pojawi się jednak w finałowych zawodach na Aigner Schanze (K-85 / HS 94) w Hinzenbach. Ponadto, mimo intensywnego okresu treningowego, znajduje czas na inne rozrywki, w tym także te sportowe.   

 

wings-for-life-logo
Logo biegu „Wings for Life”

W miniony piątek 25-letni skoczek spędził dzień z pięciorgiem uczestników majowego biegu „Wings for Life”, którzy startując w ekipie Schlierenzauera, uzyskali najlepsze wyniki. Jak sam przyznał, był to dla niego znakomity dzień dający wytchnienie od codzienności wypełnionej przede wszytkim treningami. – Spotkanie przebiegło w znakomitej, relaksującej atmosferze, stanowiąc dobry kontrast w stosunku do moich tradycyjnych zajęć – jedzenia, treningu i… spania – opisał swoje wrażenia na blogu popularny „Schlieri”. 

Choć znany Tyrolczyk znalazł wolny dzień, by wynagrodzić najlepszym uczestnikom biegu „Wings for Life” trud włożony w start, to dalej skupia się na intensywnych treningach, a wrażeniami dzieli się z fanami na blogu. – Przygotowania idą pełną parą i zgodnie z oczekiwaniami. Ćwiczę zarówno na skoczni, jak i w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Innsbrucku – tak 53-krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata opisuje swoje codzienne ćwiczenia. Mimo to znajduje jednak czas, by cieszyć się z dobrej postawy austriackich piłkarzy, którzy w miniony wtorek w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy pokonali Szwedow 4:1 i zapewnili sobie udział w turnieju głównym. Skoczek z Tyrolu jest pod wrażeniem gry podopiecznych Marcela Korella i wierzy, że dobrą formę potwierdzą także podczas Euro 2016 we Francji.

Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Według wcześniejszych planów Gregor Schlierenzauer miał pojawić się na corocznym Dniu Sportu organizowanym w Wiedniu. Obecnie przyznał jednak, że nie będzie go w stolicy Austrii, ponieważ w tym samym czasie wybiera się na ślub przyjaciół, by na chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków. Kibice nie mogą jednak czuć się tym faktem zawiedzeni, gdyż w zamian Austriak zapowiedział, że po konsultacji z trenerem Heinzem Kuttinem zdecydował, że wystartuje w finałowych zawodach cyklu Letniej Grand Prix, które odbędą się 27 września na Aigner Schanze (K-95 / HS-94) w austriackim Hinzenbach. Okaże się, czy treningi pod okiem nowych ekspertów przyniosły rezultaty i czy Austriak będzie w stanie walczyć z czołówką jak równy z równym. A może uda mu się pobić letni rekord obiektu (97,0 metrów), który dzieli razem z kolegą z drużyny, Michaelem Hayboeckiem?  

 

  źródło: schlieri.at

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram