Jakub Janda, fot. Agnieszka SierotnikW perspektywie walki o powiększenie kwot startowych na kolejny period Pucharu Kontynentalnego rezultaty Czechów, które uzyskali w Stams, nie mogą satysfakcjonować trenerów. Dlatego też na pomoc spieszy najbardziej doświadczony Jakub Janda, który wraz z dwoma młodszymi kolegami pojawi się w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Oslo. 

 

Jakub Jiroutek, fot. Stefan Piwowar
Jakub Jiroutek, fot. Stefan Piwowar

Weekend w Stams nie poszedł po myśli naszych południowych sąsiadów – punkty zdobył jedynie Cestmir Kozisek, i to tylko w sobotnim konkursie, by w niedzielę wypaść poza czołową trzydziestkę. Ten sam los podzielili jego koledzy – Viktor Polasek i Tomas Vancura (odpowiednio 44. i 38. lokata w pierwszym konkursie). Dlatego też koordynator czeskich grup szkoleniowych, Jakub Jiroutek, liczy na lepszą formę swoich podopiecznych. – Spodziewamy się trudnych zawodów, ale po słabych rezultatach w Austrii może być tylko lepiej – mówi.

By wspomóc czeską ekipę w walce o kwoty startowe, do Norwegii uda się najbardziej doświadczony reprezentant, Jakub Janda, który zaliczył już kilka udanych występów w Letniej Grand Prix, choćby w drugim konkursie w Hakubie, w którym wywalczył 3. miejsce. Dołączą do niego dwaj młodsi skoczkowie – Cestmir Kozisek i Tomas Vancura. Ten drugi ma za sobą m.in. drugi stopień podium, który przypadł mu w zawodach rodzimym Frenstacie.   

Cestmir Kozisek, fot. Agnieszka Sierotnik
Cestmir Kozisek, fot. Agnieszka Sierotnik

Janda plasuje się obecnie na 56. miejscu w rankingu FIS dotyczącym Pucharu Kontynentalnego – jeśli w klasyfikacji trwającego periodu uda mu się uplasować w gronie 50 najlepszych skoczków, to w kolejnym periodzie Czesi będą mogli nominować na konkursy Pucharu Kontynentalnego czterech reprezentantów. Taka możliwość pojawi się jednak pod warunkiem, że Lukas Hlava i Cestmir Kozisek utrzymają swoje pozycje (obecnie zajmują odpowiednio 46. oraz 47. lokatę), a Tomas Vacurra wskoczy miejsce wyżej (z 51. na 50). Warto dodać, że podopieczni Richarda Schallerta oraz Michala Dolezala zajmują za to wyższe miejsca w klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego – najwyżej plasuje się 16. Vancura, a niżej sklasyfikowani są Cestmir Kozisek (25. miejsce) oraz 37-letni Janda (34.).

 

źródło: skoky.net / informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “Czesi z Jandą na LPK w Oslo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram