Szóstka Maciusiaka na finał LPK w Klingenthal

Maciej Maciusiak, fot. Bartosz LejaPo środowych treningach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem trener kadry B, Maciej Maciusiak ogłosił nazwiska skoczków, którzy w ten weekend zaprezentują się w finałowych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. W tym gronie znalazło się sześciu skoczków kadry B, z Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim na czele. 

 

Bartłomiej Kłusek, fot. Katarzyna Służewska
Bartłomiej Kłusek, fot. Katarzyna Służewska

Jak poinformował trener Maciusiak na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego, pewni startu na Vogtland Arenie mogli być: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Andrzej Stękała, który wywalczył sobie miejsce na LPK po udanym weekendzie FIS Cup w Rasnovie. O kolejne dwa miesjca walczyli pozostali skoczkowie, także ci spoza kadr. Ostatecznie decydującym wyznacznikiem były skoki prezentowane na środowym treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem – po nim do kadry na Klingenthal dołączyli Bartomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun, którzy pokazali się z najlepszej strony. – Bartek skakał dzisiaj naprawdę bardzo dobrze, natomiast Krzysiek w treningach prezentował również dobrą formę, dlatego to oni wystartują w Klingenthal –  komentuje postawę swoich podopiecznych trener kadry B.  

Tym samym Polacy będą mieli szansę na powiększenie swoich punktowych zdobyczy. Obecnie najwyżej plasuje się Dawid Kubacki, który z dorobkiem 360 punktów zajmuje pozycję wicelidera. Dwie lokaty niżej jest Klemens Murańka, który jednak w Klingenthal się nie pojawi, na piatym miejscu melduje się Maciej Kot (294 pkt), a na ósmym Stefan Hula (281 pkt). W domu zostanie też szósty Przemek Kantyka. W drużynowej klasyfikacji generalnej prowadzą biało-czerwoni przed Słoweńcami. W Klingenthal podopieczni Maciusiaka będą przede wszystkim walczyć o dodatkowe miejsce na pierwszy period Pucharu Świata.

 

źrodło: PZN

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram