LPK Klingenthal: Andre Tande zwycięża, Kubacki na podium

Daniel-Andre-Tande_LGP.Wisla.2015_fot.Bartosz.Leja

Norweg Daniel Andre Tande pewnie zwyciężył w pierwszym z konkursów kończących Letni Puchar Kontynentalny 2015. Drugie miejsce zajął Domen Prevc, z na najniższym stopniu podium uplasował się najlepszy z Polaków Dawid Kubacki. Tuż za nim rywalizację ukończył kolejny kadrowicz, Maciej Kot. 

Tande zapewnił sobie zwycięstwo najdłuższymi skokiem w całym konkursie (134 i 146 m/ 290.1 pkt.). Drugi Domen Prevc również pokazał klasę w finałowym skoku (134,5 i 142 m/281.7 pkt) dając mocny sygnał słoweńskim trenerom, że kolejny z braci Prevc ma potencjał na dalekie skakanie. W czołówce konkursu uplasowali się ponadto Andraz Pograjc, Andreas Stjernen, Jurij Tepes. Dziesiątkę zamknął Jakub Janda. 

Dawid Kubacki, fot. Julka Piatkowska

Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Dawid Kubacki (129,5 i 137,5 metra), który z notą 274.1 nieznacznie wyprzedził Macieja Kota, który lądował w drugiej serii pół metra krócej od Kubackiego. Na dziewiątym miejscu rywalizację ukończył Bartłomiej Kłusek (133 i 132 m/265.9 pkt.). Jedenasty był Stefan Hula, a trzynasty Andrzej Stękała. Jako 21. rywalizację ukończył ostatni z naszych Krzysztof Biegun.

Ostatni konkurs LPK w sezonie już jutro.

informacja własna 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram