You are currently viewing AZS Zakopane drużynowym mistrzem kraju

AZS Zakopane drużynowym mistrzem kraju

DSC 0764 Kopiowanie - AZS Zakopane drużynowym mistrzem krajuPierwszy zespół AZS Zakopane po raz kolejny zgarnął tytuł drużynowego mistrza Polski w skokach narciarskich. Zakopiańczycy w składzie Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot o 10 punktów pokonali pierwszą drużynę TS Wisły Zakopane. Trzecie miejsce na skoczni HS-106 w Szczyrku wywalczyli zawodnicy WSS Wisła.

Do walki przystąpiło 12 ekip. Mistrzostwa bronili zawodnicy z klubu AZS Zakopane. Najlepiej w pierwszej serii konkursowej zaprezentował się Maciej Kot, który wylądował na 107. metrze (najdłuższy skok w sobotę).

W finale kolejność na miejscach w pierwszej trójce nieco uległa zmianie. Brązowy medal Mistrzostw Polski w składzie: Artur Kukuła, Tomasz Byrt, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła wywalczyła pierwsza drużyna WSS Wisła. Wicemistrzostwo powędrowało dla podopiecznych Józefa Jarząbka z pierwszej drużyny TS Wisły Zakopane, którą reprezentowali: Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Natomiast bezkonkurencyjni tego dnia okazali się: Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot z pierwszej ekipy AZS Zakopane. Nie wszyscy skoczkowie zwycięskiej ekipy byli jednak zadowoleni ze swoich skoków, a na własny błąd, który przytrafił się w drugiej serii, narzekał Maciej Kot. Mimo to zakopiańczykom udało się jednak obronć drużynowy tytuł mistrzów kraju.