Norwegowie będą trenować… na Wyspach Kanaryjskich


Bardal.Velta.Jahr.Lundby_wsc.falun.2015_fot.Julia PiątkowskaPolacy i Słoweńcy wybrali Chorwację, Austriacy Cypr, a Norwegowie hiszpańską wyspę Fuerteventura położoną w archipelagu Wysp Kanaryjskich, i to tam odbędą ostatni obóz przygotowawczy przed zimą. Alexander Stoeckl postanowił zabrać ze sobą siedmiu skoczków, wśród których nie zabrakło Johanna Andre Forfanga i Phillipa Sjoeena.

 

stoeckl_alexander_b.leja
Alexander Stoeckl, fot. Bartosz Leja

Podczas gdy część skoczków już wróciła z obozów przygotowawczych w ciepłych krajach, inni dopiero się na nie wybierają. Wśród tych ostatnich są Norwegowie, którzy udadzą się na jedną z hiszpańskich wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Co ciekawe, na treningi w wysokich temperaturach, niemal u północnych wybrzeży Afryki, zasłużyli nie tylko skoczkowie z kadry A. Decyzją szkoleniowca na obóz przygotowawczy wyjedzie siedmiu reprezentantów, a są to: Rune Velta, znakomicie spisujący się minionego lata Kenneth Gangnes, Anders Fananemel, Daniel-Andre Tande, Joachim Hauer oraz Phillip Sjoeen i Johann Andre Forfang. Choć zawodnicy odpoczną od skoczni, to nie planują przerwy od ćwiczeń – w programie mają przewidziane m.in. dwie jednostki treningowe każdego dnia oraz… budowanie ducha drużyny.

Cały zespół czeka na to zgrupowanie. Daniel i Joachim zasłużyli na nie dzięki solidnym występom minionego lata. Cieszymy się też, ze Phillip będzie z nami, i liczymy, że wszystko ułoży się po naszej myśli. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by owocnie spędził to zgrupowanie – podsumował skład osobowy wyjazdu trener Stoeckl. Tym samym wśród jego wybrańców zabrakło m.in. Andreasa Stjernena oraz Fredrika Bjerkeengena, którzy triumfowali w wewnętrznych testach przeprowadzonych w czasie ostatniego zgrupowania w Oberstdorfie, o którym więcej TUTAJ >>. Bjerkeengena czeka teraz tydzień indywidualnych treningów, a następnie zrupowanie w Oslo.

Co ciekawe, w domu pozostaną podopieczne Christiana Meyera, poświęcając czas na treningi przed zbliżającym się wielkimi krokami Pucharem Świata Pań, który już na początku grudnia zawita do norweskiego Lillehammer.    

Forfang.Johann.Andre_LGP.Wisła.2015_fot.Martyna.Osuchowska
Johann Andre Forfang, fot. Martyna Osuchowska

Warto zauważyć, że po operacji zatok i przerwie od rywalizacji na skocznię wrócił już Johann Andre Forfang, a sam Stoeckl wierzy, że ów wymuszony odpoczynek nie wpłynie negatywnie na postawę jego podopiecznego. – Ważne, by dobrze wykorzystał czas, który pozostał do startu Pucharu Świata – komentuje szkoleniowiec i dodaje: – Musi skupić się na technicznych aspektach, ponieważ ostatnio poświęcał czas przede wszystkim na wytrzymałość i koordynację. Niemniej jednak taki trening może stanowić dla niego korzystną przewagę – podsumowuje najbliższe plany 20-letniego skoczka. Sam Forfang liczy, że uda mu się dobrze rozpocząć sezon i częściej wskakiwać do czołowej dziesiątki zawodów Pucharu Świata.

 

źródło: skiforbundet.no / aftenposten.no

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram