Skocznie w Hinterzarten z nowym wyciągiem

Kompleks skoczni w Hinterzarten (fot. Maria Grzywa)

Kompleks skoczni w Hinterzarten (fot. Maria Grzywa)

Hinterzarten Adler-Skistadion, fot. Maria GrzywaStary krzesełkowy wyciąg narciarski na skoczniach w niemieckim Hinterzarten został zastąpiony nowoczesną konstrukcją szynową – informuje strona internetowa skoczni sommerskispringen-hinterzarten.de. 28 października starej kolejki linowej użyto po raz ostatni. Wedle szacunków skorzystano z niej nawet ponad milion razy.

 

O znaczeniu 33-letniego wyciągu dla skoczni wspominał na kameralnym spotkaniu burmistrz Hinterzarten, Klaus Michael Tatsch. Aktualnie na skoczni zainstalowano już nową kolejkę szynową, podobna do tej, która już od kilku lat funkcjonuje na Vogtland Arenie w Klingenthal. Filmik prezentujący nową kolejkę szynową w Hinterzarten można zobaczyć TUTAJ.

Obiekt Rothaus-Schanze (K-95 / HS-108) kojarzony jest przede wszystkim z wieloletniego cyklu zawodów Letniej Grand Prix (w tym sezonie po rocznej przerwie powrócił do kalendarza LGP). Na skoczniach Adler-Skistadion (K-95, K-70, K-30, K-15) wielokrotnie rozgrywane były mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

 

źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram