Wyróżnienie dla Severina Freunda, Stefan Kraft „Debiutantem roku”

Severin Freund i Stefan Kraft, fot. SkokiPolskaSeverin Freund może poszczycić się już kilkoma, ważnymi nagrodami, które otrzymał za swoją sportową postawę. Tym razem do swojej kolekcji dołożyć może tytuł „Narciarza Roku” przyznany przez Niemiecki Związek Narciarski. Jego młodszy rywal, Stefan Kraft został natomiast uhonorowany tytułem „Debiutanta Roku” w Austrii.

 

27-letni Severin Freund za swoje sportowe osiągnięcia nieustannie otrzymuje coraz to nowe wyróżnienia. Teraz, obok trofeum „Sportowca miesiąca” czy nagrody za promowanie Bawarii, może postawić laur „Narciarza roku”.

Severin Freund, fot. Stefan Piwowar
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

Jak powiedział sam laureat, nagroda jest dla niego szczególnie cenna i zajmować będzie wyjątkowe miejsce w jego domu. Warto podkreślić, że tytuł ten został przyznany po raz pierwszy w historii, zatem niemiecki skoczek na zawsze już będzie zapamiętany, jako historyczny zwycięzca. Największym plebiscytowym przeciwnikiem 27-letniego skoczka okazał się być kombinator norweski Eric Frenzel. – Oddałem swój głos na Erica, powiedziano mi, że walka toczyła się pomiędzy nami do samego końca – powiedział Freund.

Cenne wyróżnienie otrzymał także 22-letni Stefan Kraft. Zawodnik, który zwyciężył 63. Turniej Czterech Skoczni został „Debiutantem Roku” w Austrii. W głosowaniu wyprzedził mistrzynię świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim – Vanessę Bitter, a także mistrza świata juniorów w kolarstwie – Felixa Galla.

Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Przebywający na zgrupowaniu w Oberstdorfie Kraft, nie miał możliwości, by osobiście odebrać nagrodę. W jego imieniu zrobił to były znakomity skoczek, Andreas Goldberger, który wręczy statuetkę młodszemu koledze przy okazji inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata. – To ogromne wyróżnienie. Już bycie nominowanym w tej kategorii jest wielkim zaszczytem, a co więcej uświadamia mi, że w zeszłym sezonie byłem w naprawdę świetnej formie – powiedział 22-latek.

Za niespełna trzy tygodnie podczas pucharowej inauguracji w Klingenthal, będziemy mogli zobaczyć zarówno Severina Freunda, jak i Stefana Krafta. Mamy prawo przypuszczać, że zawodnicy już od pierwszych startów będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Niecierpliwie czekamy więc na początek sezonu i rozwój wydarzeń. Odliczanie trwa!

 

źródło: fis-ski.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram