Sebastian Colloredo, fot. Julia PiątkowskaTrener włoskiej ekipy, Walter Cogoli, zdecydował, którzy z jego podopiecznych pojawią się na skoczni podczas inauguracji Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Mimo iż kwota startowa dla zespołu z Półwyspu Apenińskiego wynosi dwóch skoczków, szkoleniowiec zabierze na Vogtland Arenę czterech pełnoprawnych reprezentantów Italii.

 

Walter Cogoli, fot. Julia Piątkowska
Walter Cogoli, fot. Julia Piątkowska

Na Vogtland Arenie trwa intensywna produkcja śniegu, a szkoleniowcy poszczególnych ekip podejmują trudne, acz kluczowe decyzje dotyczące nazwisk reprezentantów na pierwsze w tym sezonie zawody. Przed podobnym zadaniem stanął trener Włochów, Walter Cogoli, który najpierw obserwował swoich podopiecznych podczas treningów na igelicie w słoweńskiej Planicy i Kranju, by następnie przenieść się do ojczystego Tarvisio. Po ostatnich szlifach na włoskiej skoczni zapadła ostateczna decyzja – do Niemiec pojedzie czterech skoczków:

  • Davide Bresadola (52. miejsce w PŚ 2014/15)
  • Sebastian Colloredo (niesklasyfikowany)
  • Roberto Dellasega (niesklasyfikowany)
  • Alex Insam (niesklasyfikowany)

Warto zaznaczyć, że cała czwórka dostanie szansę występu w konkursie indywidualnym, ponieważ zgodnie z regulaminem FIS dotyczącym zmagań w Pucharze Świata, jeśli w czasie danego weekendu rozgrywany jest konkurs drużynowy, wszyscy reprezentanci mogą znaleźć się na liście startowej kwaliikacji do walki o punkty indywidualnej klasyfikacji niezależnie od kwot startowych. 

Okazję do pokazania się z dobrej strony w swoim debiucie w zawodach Pucharu Świata będzie miał niespełna 18-letni Alex Insam, który dotychczas startował przede wszystkim w konkursach Alpen Cup, FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Najwyżej, na 8. miejscu, uplasował się w tym roku w Wiśle. Choć w Pucharze Świata jeszcze nie występował, to ma na koncie punkty Letniej Grand Prix – we wrześniu w Ałmatach zajął 18. lokatę (drugiego dnia został zdyskwalifikowany). Niedawno triumfował też w krajowym czempionacie na normalnym obiekcie w Predazzo (K-95 / HS-106), pozostawiając w pokonanym polu Roberta Dellasegę i Sebastiana Colloredo.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w drużynowym konkursie inaugurującym zmagania Włosi uplasowali się na 11. miejscu. W indywidualnej rywalizacji zaprezentował się tylko Davide Bresadola, zajmując jednak odległą, 37. lokatę. 

Skoczkowie z Półwyspu Apenińskiego już teraz podjęli decyzję, że nie pojawią się na skoczni Ruka w fińskim Kussamo (27-28 listopada), a do walki o punkty powrócą w norweskim Lillehammer (5-6 grudnia).

 

  źródło: fisi.org / informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “Włosi z debiutantem w Klingenthal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram