PŚ Klingenthal: 71 skoczków na liście startowej treningów (LIVE)

'Vogtland Arena' w Klingenthal, fot. Julia PiątkowskaSezon zimowy 2015/2016 za pasem i podobnie jak w kilku minionych latach, jego inauguracja nastąpi na dużym obiekcie Schwarzbergschanze (K-125 / HS-140) w niemieckim Klingenthal. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje niezbędne każdemu kibicowi skoków, m.in. program zawodów i aktualizowane na bieżąco składy kadr.

 

Już dzisiaj skoczków czekają oficjalne treningi (od godz. 13:30), a po nich odbędzie się drużynowy konkurs (od godz. 16:15) inaugurujący sezon 2015/2016.

Więcej aktualnych informacji związanych z Klingenthal znajdziecie tutaj >>

 

Program zawodów (zaktualizowany):

  • 20 listopada 2015 r. (piątek):
    • 10:00 – odprawa techniczna
    • 15:30 – oficjalny trening, 2 serie
    • 18:00 – kwalifikacje (Eurosport)
  • 21 listopada 2015 r. (sobota):
    • 13:30 – oficjalne treningi
    • 16:15 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport)
  • 22 listopada 2015 r. (niedziela):
    • 12:45 – kwalifikacje (przeniesione z piątku)
    • 14:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport)
 

Tekstowa relacja live:

 

Lista startowa treningów:

BIB
Zawodnik
Kraj
1
Alex Insam
ITA
2
Chil-ku Kang
KOR
3
Evgeniy Klimov
RUS
4
Bartłomiej Kłusek
POL
5
Martti Nomme
EST
6
Luca Egloff
SUI
7
Marat Zhaparov
KAZ
8
Hyun-Ki Kim
KOR
9
Roberto Dellasega
ITA
10
Domen Prevc
SLO
11
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
12
Michael Glasder
USA
13
Heung-Chul Choi
KOR
14
Radik Zhaparov
KAZ
15
Kevin Bickner
USA
16
Sebastian Colloredo
ITA
17
Harri Olli
FIN
18
Seou Choi
KOR
19
Lukas Hlava
CZE
20
Denis Kornilov
RUS
21
Vladimir Zografski
BUL
22
Ronan Lamy Chappuis
FRA
23
Killian Peier
SUI
24
Maciej Kot
POL
25
Anze Lanisek
SLO
26
Janne Ahonen
FIN
27
Ilmir Hazetdinov
RUS
28
Jakub Janda
CZE
29
Dawid Kubacki
POL
30
Ville Larinto
FIN
31
Davide Bresadola
ITA
32
Andreas Wank
GER
33
Jan Ziobro
POL
34
Kento Sakuyama
JPN
35
Vladislav Boyarintsev
RUS
36
Shohei Tochimoto
JPN
37
Daniel-Andre Tande
NOR
38
Junshiro Kobayashi
JPN
39
Klemens Murańka
POL
40
Kenneth Gangnes
NOR
41
Jan Matura
CZE
42
Tom Hilde
NOR
43
Stephan Leyhe
GER
44
Manuel Poppinger
AUT
45
Andreas Stjernen
NOR
46
Andreas Wellinger
GER
47
Manuel Fettner
AUT
48
Lauri Asikainen
FIN
49
Andreas Kofler
AUT
50
Vincent Descombes Sevoie
FRA
51
Gregor Deschwanden
SUI
52
Robert Kranjec
SLO
53
Nejc Dezman
SLO
54
Johann Andre Forfang
NOR
55
Marinus Kraus
GER
56
Taku Takeuchi
JPN
57
Piotr Żyła
POL
58
Daiki Ito
JPN
59
Jurij Tepes
SLO
60
Richard Freitag
GER
61
Simon Ammann
SUI
62 pq
Gregor Schlierenzauer
AUT
63 pq
Kamil Stoch
POL
64 pq
Rune Velta
NOR
65 pq
Roman Koudelka
CZE
66 pq
Noriaki Kasai
JPN
67 pq
Michael Hayboeck
AUT
68 pq
Anders Fannemel
NOR
69 pq
Stefan Kraft
AUT
70 pq
Peter Prevc
SLO
71 pq
Severin Freund
GER

 

Składy kadr:

  • Austria: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Manuel Fettner, Manuel Poppinger
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura
  • Estonia (zgłoszenie): Martti Nomme
  • Finlandia: Lauri Asikainen, Ville Larinto, Janne Ahonen, Harri Olli
  • Francja: Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
  • Japonia (6): Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto, Kenshiro Ito, Yumu Harada, Yukiya Sato, Reruhi Shimizu
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
  • Kazachstan: Marat Zhaparov, Radik Zhaparov
  • Korea Południowa: Heung-Chul Choi, Seou Choi, Chil-Ku Kang, Hyun-Ki Kim
  • Niemcy: Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus, Stephan Leyhe
  • Norwegia: Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Andreas Stjernen, Rune Velta, Phillip Sjoeen
  • Polska: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Maciej Kot
  • Rosja: Vladislav Boyarintsev, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin, Ilmir Hazetdinov
  • Słowenia: Peter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman, Anze Lanisek
  • Stany Zjednoczone: Kevin Bickner, Michael Glasder
  • Szwajcaria: Simon Amman, Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Killian Peier
  • Włochy: Davide Bresadola, Roberto Dellasega, Sebastian Colloredo, Alex Insam
 

Pogoda: Niestety prognoza pogody na pucharowy weekend w Klingenthal jest mało obiecująca. Podczas piątkowych treningów i kwalifikacji pojawią się opady deszczu ze sniegiem, a wiatr może wiać z prędkością  w granicach 2,2-3,9 m/s. W sobotę przy śnieżnej aurze w czasie konkursu pojawi się wiatr w granicach 2,2 m/s. Podczas niedzielnej rywalizacji przy mocniejszych podmuchach (ok. 5 m/s) Vogtland Arenę również mogą nawiedzić opady śniegu.

 

Przypomnijmy, że przed rokiem podczas inauguracji PŚ w Klingenthal w konkursie drużynowym najlepsi okazali się Niemcy, którzy wyprzedzili Japończyków i Norwegów. W zmaganiach indywidualnych triumfował Roman Koudelka, drugi był Stefan Kraft, a trzeci Andreas Wellinger. Warto dodać, że w Klingenthal czterokrotnie na pucharowym podium plasowali się Polacy (Adam Małysz, Kamil Stoch i Krzysztof Biegun). Oficjalnym rekordzistą Schwarzbergschanze (K-125 / HS-140) jest Michael Uhrmann, który podczas zawodów PŚ w 2011 roku poszybował tam aż 146,5 metra.

Zobacz więcej informacji o skoczni w Klingenthal i zawodach tam rozgrywanych >>

 

Program transmisji PŚ w Klingenthal:

PŚ Klingenthal – transmisje telewizyjne
20.11.15 (piątek), godz. 17:45 – kwalifikacje (na żywo)
Eurosport
20.11.15 (piątek), godz. 20:30 – kwalifikacje
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 01:30 – kwalifikacje
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 03:00 – kwalifikacje
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 05:30 – kwalifikacje
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 07:45 – kwalifikacje
Eurosport 2
21.11.15 (sobota), godz. 08:30 – kwalifikacje
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 15:50 – konkurs drużynowy (na żywo)
TVP 1
21.11.15 (sobota), godz. 16:00 – konkurs drużynowy (na żywo)
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 21:00 – konkurs drużynowy
Eurosport
21.11.15 (sobota), godz. 22:00 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
21.11.15 (sobota), godz. 23:45 – konkurs drużynowy
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 03:00 – konkurs drużynowy
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 04:30 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
22.11.15 (niedziela), godz. 05:30 – konkurs drużynowy
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 06:30 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
22.11.15 (niedziela), godz. 08:30 – konkurs drużynowy
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 11:00 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
22.11.15 (niedziela), godz. 12:30 – konkurs drużynowy
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 13:45 – konkurs indywidualny (na żywo) 
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 13:50 – konkurs drużynowy (na żywo)
TVP 1
22.11.15 (niedziela), godz. 19:00 – konkurs indywidualny
Eurosport
22.11.15 (niedziela), godz. 20:30 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
22.11.15 (niedziela), godz. 23:45 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
23.11.15 (niedziela), godz. 03:30 – konkurs indywidualny
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 06:00 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
23.11.15 (niedziela), godz. 08:30 – konkurs indywidualny
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 11:00 – konkurs indywidualny
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 14:00 – konkurs drużynowy
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 17:00 – konkurs drużynowy
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 18:00 – konkurs indywidualny
Eurosport
23.11.15 (niedziela), godz. 22:15 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
23.11.15 (niedziela), godz. 23:00 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
24.11.15 (poniedziałek), godz. 05:00 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
24.11.15 (poniedziałek), godz. 05:45 – konkurs indywidualny
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 06:45 – konkurs drużynowy
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 09:00 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
24.11.15 (poniedziałek), godz. 09:30 – konkurs drużynowy
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 10:30 – konkurs indywidualny
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 17:00 – konkurs indywidualny
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 22:00 – konkurs indywidualny
Eurosport
24.11.15 (poniedziałek), godz. 22:15 – konkurs drużynowy
Eurosport 2
24.11.15 (poniedziałek), godz. 23:15 – konkurs indywidualny
Eurosport 2
24.11.15 (wtorek), godz. 02:15 – konkurs indywidualny
Eurosport

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “PŚ Klingenthal: 71 skoczków na liście startowej treningów (LIVE)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram