Skocznie w Lillehammer gotowe na Puchar Świata (WIDEO)

Skocznie w Lillehammer (fot. Lillehammer Hopp)

Skocznie w Lillehammer (fot. Lillehammer Hopp)

Lillehammer 'Lysgardsbakken', fot. Lillehammer HoppKolejny pucharowy przystanek w męskim pucharze świata będzie jednocześnie miejscem inauguracji zimowego sezonu kobiet. Mowa tu o norweskim Lillehammer, gdzie na dużym i normalnym obiekcie kompleksu Lysgårdsbakken rywalizacja rozpocznie się już w piątek. Skocznie od ponad tygodnia są już w pełni naśnieżone i przetestowane.

 

W położonym na południu Norwegii Lillehammer już dwa tygodnie temu zapanowały zimowe warunki, a opady śniegu pomogły odpowiednio przygotować obiekty, na których i tak od kilkunastu dni pracowały armatki śnieżne. Aktualnie biały puch znajduje się tylko na skoczniach, jednak jak zapewniają organizatorzy, arena jest w pełni przygotowana do zawodów.

Pierwsze testowe próby na skoczniach Lysgårdsbakken zostały oddane już w minionym tygodniu, w środę. Okazję do inauguracyjnych skoków na śniegu miały m.in. reprezentantki norweskiej kadry narodowej – Line Jahr oraz Maren Lundby. Przypomnijmy, że skoczkinie właśnie w Lillehammer (4 grudnia) rozpoczną tegoroczny sezon Pucharu Świata.

Pełny program PŚ pań w Lillehammer i aktualne składy kadr >>

Dzień po żeńskiej rywalizacji do oficjalnych konkursów przystąpią mężczyźni (5-6 grudnia). Po jednym konkursie w Klingenthal i odwołanych zmaganiach w Kuusamo, będzie to drugi i trzeci indywidualny konkurs tegorocznego PŚ. Zawody te będą miały szczególne znaczenie dla Norwegów, ponieważ to właśnie ich reprezentant – Daniel Andre Tande – zawita do ojczyzny w żółtym plastronie lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Pełny program PŚ panów w Lillehammer i aktualne składy kadr >>

 

Śnieżne warunki na Lysgårdsbakken (16 listopada):

SNØ! ❄️❄️❄️

Posted by World Cup Lillehammer on 16 listopada 2015

Opady śniegu na Lysgårdsbakken (19 listopada):

Lysgårdsbakken by nightfall! Psst – press HD 🙂

Posted by World Cup Lillehammer on 19 listopada 2015

 

źródło: facebook.com / instagram.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram