Siedmiu Polaków na Lillehammer, Kruczek: „Nie decydujemy się na zmiany” (WIDEO)

Łukasz Kruczek, fot. Bartosz LejaTuż po dzisiejszych treningach na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek podjął decyzję dotyczącą składu polskiej kadry na najbliższe zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Na dużej skoczni Lysgaardsbakken (HS-138) zaprezentuje się ta sama siódemka, która kilka dni temu przebywała w mroźnym Kuusamo.

 

Po dyskusji sztabu szkoleniowego kadry A i B, Łukasz Kruczek zdecydował, że w Lillehammer w dniach 4-6 grudnia poskaczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Nie decydujemy się na zmiany, w związku z tym, że nie odbyły się żadne zawody – powiedział trener polskiej kadry A.

W czasie zeszłego weekendu ci sami zawodnicy przystąpili do zawodów w Kuusamo, które ostatecznie zostały odwołane. Jeden treningowy skok oddał Kamil Stoch, a pozostała szóstka na Rukatunturi zaprezentowała się dwukrotnie. Dwa tygodnie temu jedynym zawodnikiem, który zapunktował w inauguracyjnym konkursie w Klingenthal, był właśnie Stoch (13. miejsce). W związku z tym środowe treningi w Zakopanem były na wagę złota, szczególnie dla słabiej prezentujących się kadrowiczów.

Dodajmy, że przed rokiem w Lillehammer najlepszymi polskimi skoczkami byli: Jan Ziobro (19. miejsce w pierwszym konkursie) i Piotr Żyła (15. miejsce w drugim konkursie).

 

 

informacja własna

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram