You are currently viewing Puchar Rosji: Romashov i Noskova najlepsi w Niżnym Tagilu

Puchar Rosji: Romashov i Noskova najlepsi w Niżnym Tagilu

romashov alexey bl - Puchar Rosji: Romashov i Noskova najlepsi w Niżnym TagiluPo norweskim weekendzie z Pucharem Świata najlepsi skoczkowie i skoczkinie zawitają do Niżnego Tagilu. Usytuowane tam obiekty kompleksu „Tramplin Aist” już od paru dni były gotowe do skoków na śniegu. Teraz normalny obiekt HS-100 został przetestowany podczas zimowego Pucharu Rosji. Triumfowali Glafira Noskova i Alexey Romashov.

W zmaganiach mężczyzn wzięło udział aż 66 zawodników. Najlepszy okazał się Alexey Romashov, który ma już za sobą liczne starty w Pucharze Świata, był także uczesnikiem Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Do zwycięstwa 23-latkowi wystarczyły próby na odległość 96,5 i 100,5 metra. Na drugim miejscu z równymi skokami uplasował się lider na półmetku zmagań, Roman Trofimov (98,0 / 98,0 m), a podium uzupełnił najbardziej doświadczony z tej trójki Anton Kalinitschenko (94,0 / 99,0 m).

Z niewielką stratą do wyprzedzających go rywali, na czwartej pozycji znalazł się Aleksandr Bazhenov (94,5 / 98,0 m). Piąty był Alexander Sardyko (95,5 / 96,5 m), a szósty Egor Usachev (92,0 / 97,0 m).