Bez Domena Prevca w Niżnym Tagilu, wraca Damjan

Domen Prevc, fot. Julia Piątkowska

Goran Janus ma powody do zadowolenia – jego dwaj podopieczni, czyli bracia Prevc, bardzo udanie rozpoczęli kolejny sezon Pucharu Świata. Choć młodszy, Domen, jak na szesnastolatka spisuje się rewelacyjnie, to konkursy w Rosji obejrzy w telewizji. Zamiast niego na starcie pojawi się Jernej Damjan, dla którego będzie to pierwszy występ tej zimy.

 

Domen Prevc, fot. Julia Piątkowska
Domen Prevc w locie, fot. Julia Piątkowska

Najmłodszy z braci Prevc ma za sobą jedne z najlepszych chwil w swojej karierze – w debiucie w indywidualnych zawodach najwyższej rangi zajął 8. miejsce, a dzień wcześniej walnie przyczynił się do 2. lokaty w konkursie drużynowym. Do Kuusamo nie poleciał ze względu na panujące tam warunki i nic nie stracił, a w Lillehammer znów pokazał klasę, plasując się na 8. i na 12. pozycji. W sobotę był jednocześnie najlepszym z podopiecznych Gorana Janusa, pokonał nawet swojego starszego brata. Szkoleniowiec nie chce jednak obciążać młodego organizmu Domena, dlatego zdecydował, że skoczek nie pojedzie do Rosji.

Jernej Damjan, fot. Stefan Piwowar
Jernej Damjan, fot. Stefan Piwowar

Powód jest bardzo prosty. – Długa podróż jest bardzo męcząca, a w przypadku Domena nie warto się spieszyć. Sezon jest bardzo długi. Teraz Domen zostanie w domu, nadrobi zaległości w szkole i będzie spokojnie trenował, nabierając mocy na przyszłość – wytłumaczył Goran Janus na łamach słoweńskiego portalu siol.net. Jednocześnie trener podkreślił, że jest zadowolony z postawy swojego najmłodszego podopiecznego. – Zwłaszcza jego drugi niedzielny skok był wspaniały. Mam nadzieję, że dalej będzie się tak prezentował.

Tym samym do Niżnego Tagilu uda się sześciu reprezentantów Słowenii, a najmłodszego z braci Prevc zastąpi Jernej Damjan, który tej zimy nie miał jeszcze okazji do zaistnienia w konkursowej rywalizacji. Oprócz niego na starcie pojawią się: Peter Prevc, Jurij Tepes, Robert Kranjec, Anze Semenic i Anze Lanisek.  Domen Prevc ma wrócić do składu na konkursy w Engelbergu.

W zeszłym roku w Rosji najlepsi wśród Słoweńców byli Peter Prevc (5. i 9. miejsce) oraz Matjaz Pungertar (7. i 6. lokata). W czołowej trzydziestce dwukrotnie plasował się też Jernej Damjan (12. i 24. pozycja). Punkty zdobyli także Robert Kranjec, Anze Lanisek i Jurij Tepes. Z zerowym dorobkiem z Rosji wyjechał jedynie Nejc Dezman, którego tym razem zabrakło w kadrze na zawody w Niżnym Tagilu. 

 

źródło: siol.net / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram