You are currently viewing PK Rovaniemi: Roee najlepszy w serii próbnej, Polacy poniżej oczekiwań

PK Rovaniemi: Roee najlepszy w serii próbnej, Polacy poniżej oczekiwań

Mietus Krzysztof belka fot.Anna .Cis  - PK Rovaniemi: Roee najlepszy w serii próbnej, Polacy poniżej oczekiwańPrzed rozpoczęciem pierwszej punktowanej rundy drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi, skoczkowie przystąpili do serii próbnej. Najlepiej spisał się w niej reprezentant Norwegii, Espen Roee. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był z kolei Krzysztof Miętus, który zajął 18. miejsce. Liczymy jednak na lepsze skoki biało-czerwonych.

Większość skoczków oddała swoje próbne skoki z belki najazdowej nr 6, tylko czołowa siódemka klasyfikacji generalnej startowała z 5. platformy. Najlepszy skok serii oddał Norweg, Espen Roee (93,5 m), natomiast drugie i trzecie miejsce należało już do Słoweńców – Tilena Bartola (94,5 m) i Andraza Pograjca (94,5 m). W czołowej szóstce uplasowali się ponadto: doświadczony Michael Neumayer (96,5 m), który był autorem najdłuższego skoku oraz Miran Zupancic (94,0 m) i Halvor Egner Granerud (92,5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym polski skoczkiem był Krzysztof Miętus, który zajął 18. miejsce (89,5 m). Najlepszą dwudziestkę zamknął 90 metrowym skokiem Stanisław Biela, a kilka lokat niżej uplasowali się: Jakub Wolny (90,0 m / 22. miejsce) i Bartłomiej Kłusek (87,5 m / 24. miejsce). W trzeciej dziesiątce wylądowali: Aleksander Zniszczoł (87,0 m / 32. miejsce) i Andrzej Zapotoczny (87,0 m / 33. miejsce), a najsłabiej z biało-czerwonych skoczył Krzysztof Biegun (82,5 m / 42. miejsce).

O godz. 11:15 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Lista startowa >>