Reprezentanci Norwegii kontynuują dobrą passę – po najlepszym próbnym skoku Espena Roee, na prowadzeniu po pierwszej serii konkursowej w Rovaniemi znajduje się kolejny skoczek z kraju Wikingów – Halvor Egner Granerud. Podobnie jak w serii próbnej, najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem jest Krzysztof Miętus.
W pierwszej serii konkursowej dzisiejszego konkursu najlepiej spisał się Halvor Egner Granerud, który skoczył 95,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Tomaz Naglic (94,5 m), a najlepszą trójkę uzupełnił Niemiec David Siegel (95,5 m). Czwarty był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Tilen Bartol (95,0 m), a piąty – wczorajszy triumfator – Karl Geiger (94,0 m).
Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem jest Krzysztof Miętus, który po skoku na 92,5 metra zajął 9. lokatę. W drugiej dziesiątce plasują się: Jakub Wolny (92,5 m / 13. miejsce) oraz wczorajszy lider biało-czerwonych, Bartłomiej Kłusek (91,0 m / 16. miejsce). Awans do rundy finałowej wywalczyli ponadto: Stanisław Biela (90,5 m / 26. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (89,0 m / 27. miejsce). Swój udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli: Krzysztof Biegun (87,0 m / 36. miejsce) oraz Andrzej Zapotoczny (79,0 m / 46. miejsce).
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | status | |
1 | Halvor Egner Granerud | NOR | 5 | 95,5 m | 122.0 | Q |
2 | Tomaz Naglic | SLO | 5 | 94,5 m | 121.8 | Q |
3 | David Siegel | GER | 5 | 95,5 m | 120.5 | Q |
4 | Tilen Bartol | SLO | 5 | 95,0 m | 119.4 | Q |
5 | Karl Geiger | GER | 5 | 94,0 m | 119.2 | Q |
6 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 5 | 94,0 m | 118.9 | Q |
7 | Michael Neumayer | GER | 5 | 95,0 m | 118.0 | Q |
8 | Pius Paschke | GER | 5 | 94,0 m | 117.2 | Q |
9 | Krzysztof Miętus | POL | 5 | 92,5 m | 115.9 | Q |
10 | Tomas Vancura | CZE | 5 | 93,0 m | 113.9 | Q |
11 | Andraz Pograjc | SLO | 5 | 92,5 m | 113.7 | Q |
12 | Miran Zupancic | SLO | 5 | 89,5 m | 113.3 | Q |
13 | Jakub Wolny | POL | 5 | 92,5 m | 113.0 | Q |
Rok Justin | SLO | 5 | 90,0 m | 113.0 | Q | |
15 | Jure Sinkovec | SLO | 5 | 90,5 m | 112.8 | Q |
16 | Bartłomiej Kłusek | POL | 5 | 91,0 m | 112.3 | Q |
17 | Paul Winter | GER | 5 | 92,5 m | 111.1 | Q |
Florian Altenburger | AUT | 5 | 90,0 m | 111.1 | Q | |
19 | Epen Roee | NOR | 5 | 91,5 m | 110.8 | Q |
20 | Markus Eisenbichler | GER | 5 | 88,5 m | 109.3 | Q |
21 | Thomas Diethart | AUT | 5 | 89,5 m | 108.9 | Q |
22 | Niko Kytoesaho | FIN | 5 | 89,0 m | 108.6 | Q |
23 | Clemens Aigner | AUT | 5 | 88,0 m | 108.6 | Q |
24 | Andreas Alamommo | FIN | 5 | 90,0 m | 107.0 | Q |
25 | Robin Pedersen | NOR | 5 | 87,5 m | 106.2 | Q |
26 | Stanisław Biela | POL | 5 | 90,5 m | 106.1 | Q |
27 | Aleksander Zniszczoł | POL | 5 | 89,0 m | 105.3 | Q |
28 | Cestmir Kozisek | CZE | 5 | 88,5 m | 105.3 | Q |
29 | Jaka Hvala | SLO | 5 | 89,0 m | 104.3 | Q |
30 | Antti Aalto | FIN | 5 | 87,0 m | 103.0 | Q |
Ossi-Pekka Valta | FIN | 5 | 87,5 m | 103.0 | Q | |
32 | Tim Fuchs | GER | 5 | 86,0 m | 102.5 | NQ |
33 | Egor Usachev | RUS | 5 | 86,0 m | 101.2 | NQ |
34 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR | 5 | 88,0 m | 101.1 | NQ |
35 | Juho Ojala | FIN | 5 | 87,0 m | 101.0 | NQ |
36 | Krzysztof Biegun | POL | 5 | 87,0 m | 99.9 | NQ |
37 | Elias Tollinger | AUT | 5 | 85,5 m | 98.8 | NQ |
38 | Samet Karta | TUR | 5 | 85,5 m | 98.5 | NQ |
39 | Philipp Aschenwald | AUT | 5 | 86,0 m | 97.7 | NQ |
40 | Jarkko Maeaettae | FIN | 5 | 85,0 m | 97.5 | NQ |
41 | Stefan Huber | AUT | 5 | 83,5 m | 96.3 | NQ |
42 | Frans Taehkaevuori | FIN | 5 | 85,0 m | 95.8 | NQ |
43 | Anselmi Ilola | FIN | 5 | 84,0 m | 95.4 | NQ |
44 | Marat Zhaparov | KAZ | 5 | 84,5 m | 93.3 | NQ |
45 | Ivan Lanin | RUS | 5 | 81,0 m | 91.7 | NQ |
46 | Andrzej Zapotoczny | POL | 5 | 79,0 m | 86.1 | NQ |
47 | Janne Korhonen | FIN | 5 | 79,0 m | 84.5 | NQ |
48 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 5 | 79,5 m | 80.2 | NQ |
49 |
Sergey Tkachenko | KAZ | 5 | 75,5 m | 73.6 | NQ |
DSQ | Frantisek Holik | CZE | 5 | 85,5 m | - | NQ |
DNS | Siim-Tanel Sammelselg | EST | 5 | - | - | NQ |
informacja własna