You are currently viewing TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursie

TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursie

Prevc Peter TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska - TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursieZnakomicie dysponowany w ostatnich tygodniach reprezentant Słowenii, Peter Prevc, zwyciężył w pierwszych turniejowych kwalifikacjach na Schattenbergschanze w Oberstdorfie. Najlepszym reprezentantem Polski był Stefan Hula, który uplasował się na 22. pozycji. W sumie w jutrzejszej pierwszej serii obejrzymy czterech reprezentantów Polski.

freund severin wc.bischofshofen.15 fot.julia .piatkowska 300x200 - TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursie
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Peter Prevc kontynuuje znakomitą serię w zawodach Pucharu Świata – Słoweniec skacząc 136,5 metra z najniższej, 11. belki, okazał się najlepszy w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Na drugiej lokacie uplasował się jego największy rywal, reprezentant gospodarzy, Severin Freund (134,5 m / 12. belka). Czołową trójkę uzupełnił z najdalszym skokiem Norweg Johann Andre Forfang (139,0 m / 12. belka).

Kasai Noriaki lot fot.Stefan.Piwowar 300x200 - TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursie
Noriaki Kasai, fot. Stefan Piwowar

W ścisłej czołówce byli także: Austriak Stefan Kraft (136,0 m), Norweg Kenneth Gangnes (138,0 m) oraz kolejny podopieczny trenera Heinza Kuttina – Michael Hayboeck (132,0 m). Dodajmy, że wymieniona szóstka plasuje się w najlepszej „10” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i awans do zawodów miała zapewniony. Najlepszym z zawodników, którzy walczyli o kwalifikację był Japończyk Noriaki Kasai (131,5 m / 7. miejsce). W czołowej dziesiątce dzisiejszych zmagań wylądowali ponadto: Anders Fannemel (133,5 m), Anze Lanisek (132,0 m) i Andreas Wellinger (131,5 m).

Hula Stefan POL S.Piwowar 300x202 - TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Prevca, czterech Polaków w konkursie
Stefan Hula, fot. Stefan Piwowar

Do konkursowej rywalizacji przedostało się czterech z pięciu startujących reprezentantów Polski. Najwyżej z nich uplasował się Stefan Hula (124,0 m / 22. miejsce), który we wtorkowych zawodach powalczy z Robertem Kranjcem. Na 27. pozycji uplasował się Maciej Kot (120,0 m / 27. miejsce), który zmierzy się z Manuelem Fettnerem. Dopiero z 33. lokaty awans wywalczył Kamil Stoch (121,5 m) i jego zadaniem będzie pokonanie Andreasa Wanka. Rzutem na taśmę kwalifikację wywalczył także Piotr Żyła (117,0 m / 49. miejsce), jednak jego pojedynek z Severinem Freundem będzie dla Polaka wielkim wyzwaniem. Swój udział na kwalifikacjach zakończył niestety Klemens Murańka, który po skoku na 117,5 metra wylądował na 56. pozycji.