You are currently viewing PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!

PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!

Kubacki Dawid MP.Wisla .2015.lato fot.Julia .Piatkowska - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego na olimpijskiej skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen najlepszy okazał się Austriak, Thomas Hofer. Na znakomitym drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który dzięki temu wywalczył zwiększoną kwotę startową dla reprezentacji Polski na kolejny period Pucharu Świata.

Garmisch Partenkirchen Grosse.Olympiaschanze fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!
Garmisch-Partenkirchen 'Grosse.Olympiaschanze’, fot. Julia Piątkowska

Thomas Hofer, który na półmetku zmagań zajmował czwartą lokatę ze skokiem na 133,5 metra, w finale zdołał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i 133 metrową próbą zdołał przeskoczyć wszystkich rywali i odnieść pierwsze zwycięstwo w zawodach PK w karierze. Liderujący po pierwszej serii Dawid Kubacki (129,0 / 133,5 m) ostatecznie zajął bardzo dobre drugie miejsce i tym samym zdobył prawo do wystawienia sześcioosobowego polskiego składu w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem i Sapporo odbywających się w piątym periodzie sezonu 2015/2016. Konkursowe podium uzupełnił dziś reprezentant Czech – Tomas Vancura (134,0 / 132,0 m).

klusek bartek 300x199 - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!
Bartłomiej Kłusek, fot. SkokiPolska.pl

Na czwartym miejscu uplasował się kolejny skoczek zza naszej południowej granicy, Cestmir Kozisek (132,0 / 129,5 m). Piąty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Niemiec Tim Fuchs (131,0 / 129,0 m), a czołową szóstkę uzupełnił Słoweniec Tomaz Naglic (132,0 / 129,5 m). Wczorajszy triumfator, David Siegel, zamknął najlepszą dziesiątkę.

W finałowej trzydziestce, obok Kubackiego, znalazło się jeszcze trzech Polaków. Bartłomiej Kłusek był 20. (131,0 / 123,0 m), Krzysztof Miętus 21. (125,5 / 129,5 m), a Przemysław Kantyka 26. (125,5 / 124,5 m). Niestety kolejny nieudany występ zaliczyli: Krzysztof Biegun (116,0 m / 41. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (123,0 m / 50. miejsce).