Przed nami Puchar Kontynentalny w Willingen (program)

'Muehlenkopfschanze' - Willingen (fot. Bjoern Klipp / CC-BY 3.0)

'Muehlenkopfschanze' - Willingen (fot. Bjoern Klipp / CC-BY 3.0)

'Muehlenkopfschanze' w Willingen, fot. Bjoern Klipp / CC-BY-3.0Tydzień po zawodach Pucharu Świata, na Mühlenkopfshanze w niemieckim Willingen zagości cykl Pucharu Kontynentalnego. W dotychczasowych konkursach całkiem nieźle spisywali się reprezentanci, Polski, na podium stawali Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. W klasyfikacji generalnej brylują jednaj Słoweńcy, Niemcy i Norwegowie.

 
Tilen Bartol, fot. Julia Piątkowska
Tilen Bartol, fot. Julia Piątkowska

W zeszłotygodniowych konkursach PK rozgrywanych na olimpijskim obiekcie w Garmisch-Partenkirchen na najwyższym stopniu podium plasowali się Austriak Thomas Hofer oraz Niemiec David Siegel. Świetnymi występami dodatkowe miejsce w Pucharze Świata wywalczył natomiast Dawid Kubacki, który kilka dni później został nominowany do składu na Mistrzostwa Świata w lotach. W nadchodzących zawodach na starcie pojawią się najprawdopodobniej skoczkowie polskiej kadry B oraz C.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nadal jest Słoweniec Tilen Bartol (346 pkt), drugi jest Norweg Halvor Egner Granerud (310 pkt), a trzeci Niemiec Karl Geiger (305 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała (272 pkt / 7. miejsce).

Pełna klasyfikacja PK 2015/2016 >>

 

Program zawodów:

 • 16 stycznia 2016 r. (sobota):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 14:30 – oficjalny trening
  • 17:00 – konkurs indywidualny
 • 17 stycznia 2016 r. (niedziela):
  • 10:00 – seria próbna
  • 11:30 – konkurs indywidualny

 

Relacja LIVE:

 

 

 

Duża skocznia w Willingen tylko raz gościła zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego; było to w lutym 2003 roku, a na podium plasowali się wówczas Michael Moellinger, Stefan Thurnbichler i Maximilian Mechler. Rekord Mühlenkopfshanze (K-130 / HS-145) wynosi 152 metry – taką odległość podczas zawodów Pucharu Świata osiągali: Fin Janne Ahonen (2005 r.) oraz Słoweniec Jurij Tepes (2014 r.).

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram