PK Willingen: Hofer wygrywa drugi konkurs, Ziobro ósmy

David Siegel, fot. Julia Piątkowska

drugi w dzisiejszym konkursie David Siegel

Zwycięzcą kolejnego jednoseryjnego konkursu w Willingen został Austriak Thomas Hofer po skoku na 142 metry. Wyprzedził on dwóch reprezentantów Niemiec, Davida Siegela i Piusa Paschke. Polacy po raz kolejny skakali bez rewelacji – najlepszym z nich okazał się  Jan Ziobro, a w „30” zmieściło się jeszcze czterech jego kolegów z reprezentacji.

Na czele zawodów znalazł  się z dużą przewagą, ponad siedem punktów przed następnymi skoczkami, Thomas Hofer. Jako jedyny przekroczył on granicę 140 metrów, osiągając 142 metry. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy David Siegel, który skoczył 133,5 metra, a trzy punkty za nim, na najniższym stopniu podium wylądował jego rodak Pius Paschke po skoku na 134,5 metra.

Tuż za podium na czwartym miejscu znalazł  się kolejny Austriak, utytułowany Andreas Kofler (136 m), potem na piątym Słoweniec Jaka Hvala (135,5 m), a szóste miejsce należało do Norwega Joachima Oedegaarda Bjoerenga (131,5 m).

Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

Najlepszy z Polaków Jan Ziobro zmieścił się w pierwszej „10”, na ósmej pozycji po skoku na 131,5 metra. Na dalszych miejscach uplasowali się: 19. Krzysztof Biegun (130,0 m), 24. Aleksander Zniszczoł (123,5 m), 25. Przemysław Kantyka (122,5 m) a 30. Krzysztof Miętus (122,0). Jako jedyny poza trzydziestką znalazł się Łukasz Podżorski, który skacząc 115 metrów zajął 37. miejsce.

Druga seria zawodów została odwołana i wyniki pierwszej serii zostały uznane za oficjalne. 

informacja własna

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram