Kinga Rajda (fot. Bartosz Leja)

Kinga Rajda (fot. Bartosz Leja)

Kinga Rajda, fot. Bartosz Leja

Najważniejsza impreza sezonu w skokach narciarskich – mistrzostwa świata w lotach – już za nami. Przez kilka dni oczy sympatyków latania na nartach były skierowane na Kulm. Jednak nie tylko tak wielkimi zawodami żyją skoki narciarskie. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Polski Związek Narciarski opublikował listy zawodników z ważnymi licencjami PZN. Wśród nich są skoczkowie i skoczkinie narciarskie. Kto jest ciekawy tych informacji, może prześledzić spis sportowców TUTAJ. W gronie umieszczonym na stronie nie brakuje reprezentantów Polski regularnie startujących w Pucharze Świata. (pzn.pl)

Rajda.Kinga_Szwab.Joanna_LMP.Szczyrk.2015_fot.Bartosz.Leja
Kinga Rajda, fot. Bartosz Leja
 

2. Kinga Rajda w miniony weekend (15-16 stycznia) startowała w zawodach Alpen Cup  w kategorii Juniorek w Oberwiesenthal w Niemczech. W pierwszym konkursie Polka zajęła piąte miejsce a w drugim była oczko niżej – na szóstej pozycji. Konkursy rozegrano na obiekcie normalnym. Startowały 23 zawodniczki. Wyniki konkursu w piątek i sobotę. (skiverbandsachsen.de)

 
Ahonen_Janne_WC.Innsbruck.2014_fot.Julia.Piatkowska
Janne Ahonen, fot. Julia Piątkowska

3. Janne Ahonen i Jarkko Maeaettae triumfowali w zawodach Veikkaus Cup rozegranych w dniach 16-17 stycznia w Lahti, a sam Ahonen został zwycięzcą całego cyklu. Skoczkowie wystartowali na lekko zmodernizowanej skoczni, która już za nieco ponad rok będzie areną zmagań w czasie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Warto dodać, że w kategorii do lat 15. na obiekcie HS-70 zwyciężył syn Ahonena, Mico. Czyżby w Finlandii pojawił się talent na miarę popularnego „Maski”? TUTAJ możecie zobaczyć wyniki sobotnie, a TUTAJ i TUTAJ niedzielne.

 
Nejc Dezman, fot. Stefan Piwowar
Nejc Dezman, fot. Stefan Piwowar

4. Nejc Dezman przeszedł operację. Słoweniec, jak się okazało, cierpiał na przepuklinę, która pojawiła się pomiędzy piątym kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym i powodowała ucisk na sąsiadujące nerwy. – Mam nadzieję na szybki powrót do zdrowia i na skocznię – napisał na portalu społecznościowym tuż po zabiegu.

Nejcowi życzymy oczywiście błyskawicznego powrotu do sportowego życia w pełni zdrowia! (siol.net)

 
Dawid Jurga, fot. archiwum zawodnika
Dawid Jurga, fot. archiwum zawodnika

5. 17 stycznia rozegrano Mistrzostwa Łodzi w Skokach Narciarskich 2016. Skoczkowie rywalizowali na obiektach K-5 i K-15 na Rudzkiej Górze. Na dużej skoczni nie było mocnych na Dawida Jurgę, a na mniejszym obiekcie pierwsze miejsce podzieliło trzech skoczków: Radosław Kuć, Bartłomiej Marczak i Jakub Mirowski. Fotorelację oraz filmy wideo z zawodów można obejrzeć TUTAJ. (ddlodz.pl)

 

6. „Eddie zwany Orłem” taki tytuł będzie miała polska wersja filmu, którego bohaterem jest jeden z najgorszych, a jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli skoków narciarskich. Mowa oczywiście o Michaelu „Eddiem” Edwardsie. Premiera filmu w Polsce już 22 kwietnia! Poniżej oficjalny polski zwiastun historii brytyjskiego skoczka narciarskiego. O produkcji pisaliśmy również TUTAJ. (imperialcinepix on youtube.com)

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram