Znamy skład Polaków na PK w Sapporo

Ruda_Adam_belka_trening_Zakopane.12.2015_fot.Bartosz.LejaZima w pełni – podczas gdy najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować o punkty na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, zaplecze polskiej kadry uda się do dalekiej Japonii na zawody Pucharu Kontynentalnego. Trenerzy zdecydowali, że na Okurayamie i Miyanomori powalczy czterech skoczków kadry juniorów i jeden podopieczny Kruczka.

 

Po walce w Willingen przyszedł czas na przeprowadzkę do Kraju Kwtinącej Wiśni – to tam w najbliższy weekend odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Decyzją polskiego sztabu o powiększenie punktowego dorobku na Okurayamie i Miyanomori powalczą:

  • Przemysław Kantyka
  • Dawid Jarząbek
  • Łukasz Podżorski
  • Adam Ruda
  • Aleksander Zniszczoł
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

Z tego grona jedynie Zniszczoł i Kantyka zdobywali w tym sezonie zimowym punkty do klasyfikacji generalnej PK, jednak obaj plasują się w szóstej dziesiątce – podopieczny Kruczka zebrał dotąd 28 punktów (51. miejsce), a wychowanek Matei o 6 mniej (55. lokata). Dla Rudy, Podżorskiego i Jarząbka będzie to okazja na pierwsze zdobycze. 16-letni Jarząbek zdobywał już punkty w Pucharze Konttnentalnym – w sierpniu 2015 r. w Wiśle zajął 29. pozycję. Łukasz Podżroski zaliczy swój kolejny weekend w zawodach drugiej ligi – w Willingen niestety nie udało mu się uplasować w czołowej trzydziestce żadnego z konkursów. Adam Ruda z kolei startował na polskiej ziemi, zajmując 8. i 20. miejsce w zawodach z cyklu FIS Cup – teraz czas na nowe wyzwanie.   

 

źródło: PZN / informacja własna 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram