You are currently viewing PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwarty

PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwarty

Aschenwald Wohlgenannt Aigner PK.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska - PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwartyPodczas gdy w norweskim Vikersund skoczkowie rywalizowali w Pucharze Świata w lotach, na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi (K-120 / HS-134) został rozegrany pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego, który zdominowali reprezentanci Austrii, zgarniając całe podium. Tuż za nimi uplasował się najlepszy z biało-czerwonych, Klemens Murańka.

Austriacy Aschenwald Wohlgenannt Schiffner Aigner Zakopane.2016.PK fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwarty
Austriacka drużyna w Zakopanem, fot. Julia Piątkowska

21-letni Ulrich Wohlgenannt już po pierwszej serii ze skokiem na 131,5 metra był liderem konkursowych zmagań. Finałowa próba na 126 metrów pozwoliła mu odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na drugą lokatę z czwartego miejsca wskoczył jego o rok młodszy kolega, Philipp Aschenwald (124,5 / 128,5 m), a austriackie podium uzupełnił Clemens Aigner (121,0 / 123,5 m). Cała trójka ma już za sobą kilka epizodów związanych ze startami w Pucharze Świata.

Muranka Klemens TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwarty
Klemens Murańka, fot. Julia Piątkowska

Tuż za najlepszą trójką uplasował się na Wielkiej Krokwi nasz reprezentant, Klemens Murańka (121,0 / 131,5 m), który co prawda w finale poszybował najdalej, jednak miał wówczas mocny wiatr pod narty przez co zostało mu odjęte sporo punktów. Na piątym miejscu wylądował najwyżej sklasyfikowany czeski zawodnik, doświadczony Lukas Hlava (132,5 / 122,5 m), a szósty był kolejny biało-czerwony, Bartłomiej Kłusek (123,5 / 126,5 m), który kontynuuje tym samym udane starty w „drugiej lidze” skoków narciarskich.

Klusek Bartlomiej WC.Oslo .2016 ind fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Zakopane: Austriackie podium na Wielkiej Krokwi, Murańka czwarty
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska

Drugą dziesiątkę otworzył reprezentant miejscowego klubu WKS Zakopane, Jan Ziobro (122,0 / 119,0 m), a obok niego punkty do klasyfikacji generalnej PK zdobyli ponadto: Jakub Wolny (128,0 / 116,0 m; 16. miejsce), Krzysztof Biegun (123,5 / 118,5 m; 18. miejsce) i Przemysław Kantyka (116,5 / 117,0 m; 26. miejsce).

Poza finałową trzydziestką wylądowali: 31. Krzysztof Miętus (114,5 m), 32. Tomasz Byrt (116,0 m), 43. Łukasz Podżorski (115,0 m), 47. Andrzej Zapotoczny (110,5 m), 51. Aleksander Zniszczoł (111,5 m), 56. Adam Ruda (108,5 m).

W drugiej serii konkursowej za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został drugi na półmetku zmagań Austriak, Thomas Diethart.