You are currently viewing Alpen Cup Planica: Dwa pewne zwycięstwa Reisenauera

Alpen Cup Planica: Dwa pewne zwycięstwa Reisenauera

Reisenauer Janni CoC.lato .Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - Alpen Cup Planica: Dwa pewne zwycięstwa ReisenaueraReprezentant Austrii, Janni Reisenauer, zwyciężył w dwóch konkursach cyklu Alpen Cup rozegranych w sobotę i niedzielę na normalnej skoczni w Planicy (K-95 / HS-104). Za jego plecami dwukrotnie plasowali się Włoch Alex Insam oraz Słoweniec Rok Tarman. Start opuścił tym razem Jonathan Siegel, który powalczy o medale Młodzieżowych ZIO w Lillehammer.

Sobotni konkurs

W pierwszych zawodach Reisenauerowi zwycięstwo dały skoki na 99,5 oraz 101,5 metra; przede wszystkim druga dobra próba  pozwoliła mu na przesunięcie się z czwartego miejsca po pierwszej rundzie. Drugą pozycję zajął Włoch, Alex Insam (98,5 / 99,5 metra), a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy, Rok Tarman (99,0 / 97,5 mwetrów). Tuż za podium uplasował się prowadzący po pierwszej serii Niemiec Adrian Sell (102,0 / 96,0 metrow). Piąte miejsce należało do kolejnego Słoweńca, Jana Kusa (100,0 / 96,0 m), a na szóstym znalazł się rodak Sella, Julian Hahn (96,0 / 100,5 m), któremu dobry drugi skok dał spory awans aż o siedem pozycji.

Niedzielny konkurs:

W kolejnych zmaganiach Reisenauer zaprezentował się jeszcze lepiej, w obu próbach osiągając najlepsze wyniki (102,0 / 104,0 m) i z dużą, 12-punktową przewagą, zdecydowanie zwyciężył. Drugie miejsce ponownie przypadło Insamowi (98,5 m / 103,0 m), który zaliczył awans z szóstej pozycji po pierwszej serii. Trzecią lokatę powtórzył Tarman, jednak tym razem Słoweniec wypuścił z rąk szansę na drugą pozycję zajmowaną na półmetku. Ostatecznie spośród czołowej trójki w finale lądował najbliżej (99,0 / 97,5 metra) i musiał zadolić się trzecim miejscem. Tuż za podium znalazło się trzech Niemców. Czwarta lokata przypadła Johannesowi Schubertowi (100,5 m / 99,5 m), a piąta Adrianowi Sellowi (99,0 / 99,5 m). Szósty był Felix Hoffmann (99,5 / 100,5 m).