Pięciu Polaków powalczy o punkty Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain

Aleksander Zniszczoł, fot. Julia PiątkowskaPo zmaganiach w Polsce karuzela Pucharu Kontynentalnego przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie na dużą skocznię (K-120 / HS-133) kompleksu Pine Mountain. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że biało-czerwoni nie wykorzystają za oceanem pełnego limitu startowego, i do walki o punkty nominował 5 skoczków.

 

Jan Ziobro, fot. .Julia Piątkowska
Jan Ziobro, fot. .Julia Piątkowska

W składzie znaleźli się przedstawciele wszystkich polskich kadr, czyli A, B i C. O kolejny dobry występ postarają się z pewnością Jan Ziobro, który w niedzielę w Zakopanem znalazł się na trzecim stopniu podium, oraz prezentujący solidne skoki Bartłomiej Kłusek. Do nich dołączy podopieczny Łukasza Kruczka, Aleksander Zniszczoł, który jest daleki od dyspozycji, którą pokazywał w zeszłym sezonie. Kadrę na amerykańskie tournee uzupełnią: pracujący z Robertem Mateją Krzysztof Miętus i jego imiennik z Gilowic, Krzysztof Biegun.

Krzysztof Mięus, fot. Bartosz Leja
Krzysztof Mięus, fot. Bartosz Leja

Tym samym do Iron Mountain nie poleci Klemens Murańka, który na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza startował ze zmiennym szczęściem i skokami – najpierw uplasował się tuż za podium, ze stratą 0.9 punktu, do jego najniższego stopnia, by  w niedzielę nie awansować do finału (43. lokata). Zabraknie także Jakuba Wolnego, który w miniony weekend dwukrotnie powiększał swój dorobek w klasyfikacji generalnej cyklu (16. i 5. pozycja).

Za oceanem polskimi kadrowiczami opiekować się będą: trener Maciej Maciusiak, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski oraz serwismen Kamil Skrobot. 

 

źródło: PZN / informacja własna 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram