PŚ Lahti: Konkurs odwołany, wiatr nie pozwolił na skoki

Lahti 'Salpausselka', fot. Julia PiątkowskaPo wczorajszej rywalizacji indywidualnej w Lahti, dzisiaj zarówno skoczkom, jak i organizatorom, bardzo mocno dał się we znaki wiatr. Mocne podmuchy pojawiające się na kompleksie skoczni Salpausselkä, uniemożliwiły rozegranie konkursu drużynowego. Do tego utrudnieniem były także opady mokrego i gęstego śniegu.

 
Waltera Hofera także jutro czekają niełatwe decyzje, fot. Bartosz Leja
Waltera Hofera także jutro czekają niełatwe decyzje, fot. Bartosz Leja

Już od rana prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne – zakładały mocne podmuchy wiatru, które będą mogły zagrozić rozegraniu sprawiedliwej i bezpiecznej rywalizacji. Początek problemów organizatorzy odczuli już po godz. 15:00, kiedy seria próbna zaplanowana na 15:30 została odwołana. Później przesunięto rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej, zaplanowanej na godz. 16:30. Kolejna decyzja podjęta o 16:50 zakładałya dalsze oczekiwanie na poprawę warunków i osłabnięcie wiatru, który w porywach przekraczał nawet 7 m/s. Ostatecznie około godz. 17:15 postanowiono o odwołaniu zawodów i była to jedyna słuszna decyzja.

Przypomnijmy, że na jutro w Lahti zaplanowany jest drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata. Poprzedzą go kwalifikacje o godz. 13:30. Początek pierwszej serii zaplanowano na godz. 15:00. Niestety także na jutro prognozy nie są zbyt optymistyczne. Pojawią się opady śniegu, jednak największym utrudnieniem może być wiatr, który od samego rana może osiągać nawet ponad 5 m/s. Słabiej powieje dopiero w okolicach 16:00-19:00, jednak podmuchy nadal mogą wówczas osiągać 2,8-3,6 m/s.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram