You are currently viewing MŚJ Rasnov: Hoelzl z tytułem mistrzowskim, Rajda na 12. miejscu
Chiara Hoelzl (fot. Frederik Clasen)

MŚJ Rasnov: Hoelzl z tytułem mistrzowskim, Rajda na 12. miejscu

IMG 9208 - MŚJ Rasnov: Hoelzl z tytułem mistrzowskim, Rajda na 12. miejscuAustriaczka Chiara Hoelzl mająca już na swoim koncie podia zawodów Pucharu Świata, zwyciężyła w światowym czempionacie juniorów rozgrywanym na normalnej skoczni HS-100 w rumuńskim Rasnovie. W mocno obsadzonym konkursie na bardzo dobrej 12. lokacie, zmagania ukończyła najlepsza z reprezentantek Polski – Kinga Rajda.

IMG 9201 - MŚJ Rasnov: Hoelzl z tytułem mistrzowskim, Rajda na 12. miejscu
Katharina Althaus, fot. Frederik Clasen

Chiara Hoelzl już w pierwszej serii szybując 90,5 metra znacznie odskoczyła rywalkom, stwarzając sobie wielką szansę na sięgnięcie po złoto. W finałowej rundzie dopełniła formalności skokiem na 88,5 metra i nawiązała do juniorskiego triumfu starszej koleżanki, Jacqueline Seifriedsberger z 2008 roku. Warto zaznaczyć, że jest to już drugi medal Hoelzl w tej imprezie – przed rokiem w kazachskich Ałmatach utalentowana zawodniczka wywalczyła brąz.

Srebrny medal wywalczyła dziś reprezentantka Niemiec, Katharina Althaus (87,0 / 89,5 m), która na drugą lokatę wskoczyła z trzeciego miejsca. Podium uzupełniła juniorska mistrzyni świata sprzed roku – Rosjanka Sofia Tikhonova (87,0 / 87,0 m).

IMG 8847 - MŚJ Rasnov: Hoelzl z tytułem mistrzowskim, Rajda na 12. miejscu
Kinga Rajda, fot. Frederik Clasen

Z drugiej pozycji zajmowanej na półmetku zmagań spadła dość niespodziewanie jedna z faworytek, Słowenka Ema Klinec, która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Tuż za podium wylądowały: reprezentantka gospodarzy, Rumunka Daniela Haralambie oraz Japonka Yuka Seto. W czołowej dziesiątce znalazły się ponadto: Nika Kriznar, Claudia Purker, Elisabeth Raudaschl i Ksenia Kablukova.

Najwyżej sklasyfikowana reprezentantka Polski, Kinga Rajda (77,5 / 86,0 m) zaliczyła awans z 15. na 12. miejsce i jej występ można ocenić jako całkiem udany. Jest to oczywiście najlepszy rezultat jaki kiedykolwiek polska skoczkini uzyskała w juniorskich mistrzostwach świata. Druga z Polek, Joanna Szwab, skacząc 66 metrów zajęła odległą, 37. lokatę.