Polacy z maksymalnymi kwotami startowymi na ostatnie periody PK i PŚ

Polacy na podium w Zakopanem, fot. Julia PiątkowskaKonkursy Pucharu Świata w Kazachstanie i jednoseryjne zmagania w niemieckim Brotterode zakończyły przedostatni, szósty period zimy. Tym samym czekają nas finałowe rozstrzygnięcia, których część poznaliśmy już dziś. W ostatnim periodzie tego sezonu maksymalną, siedmioososobwą kwotę startową w obu cyklach będą mogli wykorzystać Polacy i Austriacy. 

 

Puchar Świata 

Clemens Aigner, fot. Przemek Wardęga
Clemens Aigner, fot. Przemek Wardęga

Zgodnie z wyznaczającą limity startowe Światową Listą Rankingową sześciu skoczków do zawodów w Pucharu Świata będą mogli nominować Norwegowie, Japończycy, Słoweńcy, Niemcy i Polacy, a to ze względu na to, że mają co najmniej sześciu skoczków w czołowej „55” wspomnianego rankingu. Pięciu reprezentantów na tej podstawie mieliby Austriacy, ale ze względu na to, że ich dwaj zawodnicy – Clemens Aigner i Philipp Aschenwald – zajęli dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji szóstego periodu Pucharu Kontynentalnego, podopieczni Heinza Kuttina będą mogli skakać w siedmioosobowym składzie. 

Bartłomiej Kłusek, fot. Anna Cis
Bartłomiej Kłusek, fot. Anna Cis

Jak już wspominaliśmy, siódme miejsce wywalczył dla Polaków Bartłomiej Kłusek, który wygrywając wczorajszy konkurs, wskoczył na trzecie miejsce w powyższej klasyfikacji. Tym samym tylko Polacy i Austriacy będą skakać w największym możliwym składzie, a Łukasz Kruczek na jeden z konkursów w Wiśle będzie mógł dodatkowo dołożyć sześcioosobową kwotę krajową, wystawiając aż 13 kadrowiczów. Po 4 skoczków będą nominowały reprezentacji Czech, Rosjan i Szwajcarów, a trzech kadrowiczów wybiorą trenerzy fińscy i francuscy. Inne kraje poskaczą w dwuosobowych zespołach.  

Dodajmy, że wspomniane limity będą obowiązywały podczas zawodów w Wiśle (4-5 marca), Titisee-Neustadt (12-13 marca) i lotów w Planicy (18-20 marca).

Limity startowe na siódmy period Pucharu Świata:  

Reprezentacja

Kwota

Austria

7

Polska

7

Niemcy

6

Japonia

6

Norwegia

6

Słowenia

6

Czechy

4

Rosja

4

Szwajcaria

4

Finlandia

3

Francja

3

Inne reprezentacje

2

 

Puchar Kontynentalny:

Jakub Kot, fot. Bartosz Leja
Jakub Kot, fot. Bartosz Leja

Pięć reprezentacji na podstawie rankingu CRL (Kontynentalnej Listy Rankingowej) uzyskało limit sześciu skoczków. Są to Słowenia, Norwegia, Niemcy, Polska i Austria, jednak to Polakom i Austriakom przypadnie dodatkowy, siódmy zawodnik. Miejsce dla niego wywalczył Jakub Kot, spisując się znakomicie podczas swojego „amerykańskiego tournee”. Limit dla Austrii i USA powiększyli także Stefan Huber i A.J. Brown. Tym samym i w tym przypadku tylko biało-czerwoni i Tyrolczycy będą mogli zdobywać punkty w siedmioosobowej ekipie. Limit ten będzie obowiązywał za tydzień w Vikersund i podczas finałowych konkursów w Czajkowskim.  

Limity startowe na siódmy period Pucharu Kontynentalnego:

Reprezentacja

Kwota

Austria

7

Polska

7

Niemcy

6

Norwegia

6

Słowenia

6

Czechy

4

USA

4

Inne reprezentacje

3

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram