Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”

Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

Sven Hannawald, fot. Gosia MynettSeverin Freund wraca do sprawności po operacji stawu biodrowego, którą przeszedł w kwietniu. Teraz czeka go długa, co najmniej czteromiesięczna przerwa w treningach, przez którą nie wystartuje w zawodach Letniej Grand Prix. Na temat kontuzji niemieckiego mistrza świata, jego dokonań oraz dalszych perspektyw wypowiedział się Sven Hannawald.

 

Sven Hannawald, fot. Julia Piątkowska
Sven Hannawald, fot. Julia Piątkowska

Jedyny w historii zwycięzca czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2001/2002 w wywiadzie dla portalu neujahrsskipringen.de odniósł się do kontuzji lidera reprezentacji Niemiec oraz konsekwencji, jakie za sobą niesie. – Dla skoczków narciarskich urazy kostki, kolana czy tak jak w tym przypadku, biodra są bardzo trudne ze względu na ograniczone możliwości treningu siłowegopowiedział były skoczek. – Kontuzja była efektem upadku na skoczni w Innsbrucku, a to pokazuje, jak bardzo Freund musiał zmagać się z urazem w dalszej części sezonu. Operacja była w tej chwili najlepszym rozwiązaniem. Środki przeciwbólowe pomagają na krótki czas, ale przyszedł odpowiedni moment na rehabilitację i odpoczynek – dodał dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich.

Severin Freund, fot. Stefan Piwowar
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

Hannawald wypowiedział się również na temat najbliższej przyszłości swojego młodszego rodaka. – Severin pokazał w ostatnich latach, że jest sportowcem światowej klasy. Nie potrzebuje długiego okresu przygotowawczego, aby osiągać sukcesy w sezonie zimowym. Z pewnością presja wobec niego będzie teraz mniejsza niż minionej zimy. Nikt nie będzie wymagał od niego zwycięstw od samego początku pucharowych zmagań – stwierdził dawny rywal Adama Małysza.

Wicemistrz olimpijski z Salt Lake City bardzo optymistycznie widzi dalsze występy Freunda, który niedawno obchodził swoje 28. urodziny. – Każda taka kontuzja jest trudnym doświadczeniem, ale jestem przekonany, że Severin sobie z tym poradzi. Jest na dobrej drodze do odzyskania pełnej sprawności i z pewnością wróci, aby skutecznie zaatakować czołówkę Pucharu Światazakończył utytułowany Niemiec.

 

źródło: neujahrsskipringen.de

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram