Reprezentanci Słowenii zdominowali oficjalne serie treningowe przed pierwszym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Na normalnej skoczni Bauhenk HS-109 najlepsze próby pokazali Peter Prevc oraz Rok Justin. Wśród polskich skoczków zdecydowanie najlepiej spisywał się Jan Ziobro – pozostali biało-czerwoni nie zachwycali.
1. trening
Na czele pierwszej serii treningowej znalazł się rekordzista obiektu Bauhenk (HS-109), Peter Prevc, a drugą lokatę zajął jego rodak, Słoweniec Jaka Hvala (104,0 m). Trzecią lokatę podzieliło aż trzech zawodników – Austriacy Clemens Aigner (99,5 m) i Maximilian Steiner (102,5 m), a także najlepszy z Polaków – Jan Ziobro (100,5 m). Czołową szóstkę uzupełnił kolejny reprezentant gospodarzy, Anze Lanisek (95,5 m).
Poza Ziobrą, biało-czerwoni nie zachwycili. Plasowali się w trzeciej i czwartej dziesiątce. Krzysztof Biegun był 23. (95,0 m), Aleksander Zniszczoł 26. (95,0 m), Przemysław Kantyka 28. (94,5 m), Bartłomiej Kłusek 32. (91,5 m), a Krzysztof Miętus 37. (90,0 m).
2. trening
W drugim treningu najlepszy skok nie należał do Petera Prevca, jednak na czele ponownie znalazł się reprezentant Słowenii. Tym razem okazał się nim Rok Justin (104,5 m), który wyprzedził Austriaka Clemensa Aignera (104,0 m) oraz właśnie najstarszego z braci Prevców, który poszybował 103,5 metra. Czwarte miejsce zajął włoski podopieczny Łukasza Kruczka - Sebastian Colloredo (102,5 m), a piąty był nasz reprezentant, Jan Ziobro (103,5 m). W czołowej szóstce zmieścił się także Niemiec Karl Geiger (102,0 m).
Pozostali biało-czerwoni uplasowali się w trzeciej, czwartej, a nawet piątej dziesiątce. Aleksander Zniszczoł był 21. (98,5 m), Bartłomiej Kłusek 23. (96,5 m), Krzysztof Biegun 37. (95,5 m), Przemysław Kantyka 41. (95,5 m), a Krzysztof Miętus 45. (94,0 m).
W czasie obu serii treningowych wiał dość zmienny wiatr, kilkukrotnie zmieniano też belkę najazdową.
Początek pierwszej serii konkursowej o godz. 19:00. Transmisja live i tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.
Program LPK w Kranju i lista startowa piątkowego konkursu >>>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Peter Prevc | SLO | 103,5 m | 92.1 |
2 | Jaka Hvala | SLO | 104,0 m | 82.0 |
3 | Clemens Aigner | AUT | 99,5 m | 75.0 |
Jan Ziobro | POL | 100,5 m | 75.0 | |
Maximilian Steiner | AUT | 102,5 m | 75.0 | |
6 | Anze Lanisek | SLO | 95,5 m | 73.8 |
7 | Markus Eisenbichler | GER | 99,0 m | 72.7 |
Sebastian Colloredo | ITA | 98,5 m | 72.7 | |
9 | Andreas Alamommo | FIN | 98,5 m | 71.7 |
10 | Davide Bresadola | ITA | 101,5 m | 71.6 |
11 | Karl Geiger | GER | 99,5 m | 71.4 |
12 | Danny Queck | GER | 97,5 m | 70.9 |
13 | Killian Peier | SUI | 97,0 m | 69.4 |
14 | Daniel Huber | AUT | 97,5 m | 69.1 |
15 | Daniele Varesco | ITA | 95,0 m | 68.5 |
16 | Paul Winter | GER | 96,5 m | 66.9 |
17 | Robert Kranjec | SLO | 89,5 m | 66.6 |
18 | Tim Fuchs | GER | 96,0 m | 66.4 |
19 | Andreas Kofler | AUT | 96,0 m | 65.9 |
20 | Anze Semenic | SLO | 96,5 m | 65.7 |
Ulrich Wohlgenannt | AUT | 96,0 m | 65.7 | |
Martin Hamann | GER | 95,5 m | 65.7 | |
23 | Krzysztof Biegun | POL | 95,0 m | 65.6 |
24 | Gregor Deschwanden | SUI | 96,5 m | 65.5 |
Heung-Chul Choi | KOR | 97,5 m | 65.5 | |
26 | Aleksander Zniszczoł | POL | 95,0 m | 64.8 |
27 | Tim Heinrich | GER | 94,5 m | 64.1 |
28 | Przemysław Kantyka | POL | 94,5 m | 63.7 |
29 | Tobias Birchler | SUI | 93,5 m | 62.8 |
30 | Niko Kytoesaho | FIN | 93,5 m | 62.7 |
31 | Eetu Nousiainen | FIN | 93,5 m | 61.1 |
32 | Bartłomiej Kłusek | POL | 91,5 m | 60.3 |
33 | Jakub Janda | CZE | 92,0 m | 57.9 |
34 | Florian Altenburger | AUT | 89,5 m | 57.8 |
35 | Oscar P Westerheim | NOR | 87,5 m | 57.7 |
36 | Elias Tollinger | AUT | 89,5 m | 56.6 |
37 | Krzysztof Miętus | POL | 90,0 m | 54.0 |
38 | Hyun-Ki Kim | KOR | 89,0 m | 53.8 |
39 | Mathis Contamine | FRA | 85,0 m | 49.3 |
40 | Joergen Madsen | NOR | 81,0 m | 42.1 |
41 | Sergey Tkachenko | KAZ | 83,0 m | 41.6 |
42 | Andrii Klymchuk | UKR | 82,5 m | 35.9 |
43 | Thomas Roch Dupland | FRA | 75,0 m | 34.8 |
44 | Yevhen Marusiak | UKR | 77,0 m | 33.7 |
45 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 74,0 m | 32.9 |
46 | Noelig Revilliod Blanchard | FRA | 80,0 m | 31.2 |
47 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 74,5 m | 25.1 |
48 | Marat Zhaparov | KAZ | 57,0 m | 4.5 |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | skok II | punkty | |
1 | Rok Justin | SLO | 104,5 m | 89.1 |
2 | Clemens Aigner | AUT | 104,0 m | 88.8 |
3 | Peter Prevc | SLO | 103,5 m | 86.2 |
4 | Sebastian Colloredo | ITA | 102,5 m | 85.0 |
5 | Jan Ziobro | POL | 103,5 m | 84.6 |
6 | Karl Geiger | GER | 102,0 m | 84.4 |
7 | Davide Bresadola | ITA | 102,0 m | 83.8 |
Markus Eisenbichler | GER | 100,5 m | 83.8 | |
9 | Viktor Polasek | CZE | 101,0 m | 83.0 |
10 | Matjaz Pungertar | SLO | 101,5 m | 82.9 |
11 | Tomaz Naglic | SLO | 99,5 m | 82.0 |
12 | Jaka Hvala | SLO | 99,0 m | 81.4 |
13 | Robert Kranjec | SLO | 100,0 m | 81.2 |
14 | Martin Hamann | GER | 100,0 m | 80.7 |
15 | Miran Zupancic | SLO | 100,0 m | 80.3 |
16 | Danny Queck | GER | 99,5 m | 80.2 |
17 | Daniel Huber | AUT | 100,0 m | 79.7 |
18 | Killian Peier | SUI | 98,5 m | 78.9 |
19 | Domen Prevc | SLO | 98,5 m | 78.1 |
Tobias Birchler | SUI | 99,0 m | 78.1 | |
21 | Aleksander Zniszczoł | POL | 98,5 m | 77.1 |
22 | Andreas Alamommo | FIN | 97,0 m | 76.5 |
23 | Bartłomiej Kłusek | POL | 96,5 m | 76.1 |
24 | Paul Winter | GER | 98,0 m | 76.0 |
25 | Florian Altenburger | AUT | 96,0 m | 75.8 |
26 | Tim Heinrich | GER | 97,0 m | 75.1 |
27 | Niko Kytoesaho | FIN | 96,0 m | 74.9 |
28 | Kevin Bickner | USA | 95,5 m | 74.7 |
Michael Glasder | USA | 98,0 m | 74.7 | |
Ulrich Wohlgenannt | AUT | 95,5 m | 74.7 | |
31 | Anze Lanisek | SLO | 97,5 m | 74.6 |
Andraz Pograjc | SLO | 97,5 m | 74.6 | |
33 | Gregor Deschwanden | SUI | 96,0 m | 74.2 |
34 | Eetu Nousiainen | FIN | 95,5 m | 73.7 |
35 | Tim Fuchs | GER | 97,5 m | 73.6 |
Tilen Bartol | SLO | 96,0 m | 73.6 | |
37 | Krzysztof Biegun | POL | 95,5 m | 73.3 |
38 | Lukas Hlava | CZE | 96,0 m | 72.5 |
39 | Ziga Jelar | SLO | 95,0 m | 72.4 |
40 | Anze Semenic | SLO | 96,0 m | 72.0 |
41 | Przemysław Kantyka | POL | 95,5 m | 71.9 |
42 | Andreas Kofler | AUT | 96,0 m | 71.4 |
43 | Daniele Varesco | ITA | 95,0 m | 71.1 |
44 | Vojtech Stursa | CZE | 95,5 m | 70.6 |
45 | Krzysztof Miętus | POL | 94,0 m | 70.4 |
46 | Oscar P Westerheim | NOR | 96,0 m | 70.3 |
47 | Hyun-Ki Kim | KOR | 93,0 m | 68.1 |
48 | Casey Larson | USA | 95,0 m | 67.2 |
49 | Jakub Janda | CZE | 93,0 m | 66.6 |
50 | Elias Tollinger | AUT | 91,0 m | 65.8 |
51 | Joergen Madsen | NOR | 88,0 m | 59.2 |
52 | Noelig Revilliod Blanchard | FRA | 88,5 m | 58.6 |
53 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 84,0 m | 53.9 |
Mathis Contamine | FRA | 87,0 m | 53.9 | |
55 | Yevhen Marusiak | UKR | 85,5 m | 50.7 |
56 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 83,5 m | 48.0 |
57 | Andrii Klymchuk | UKR | 74,0 m | 31.9 |
58 | Thomas Roch Dupland | FRA | 71,0 m | 24.8 |
59 | Sergey Tkachenko | KAZ | 68,0 m | 19.9 |
60 | Marat Zhaparov | KAZ | 57,5 m | 0.4 |
informacja własna