Vladislav Boyarintsev z urazem obojczyka po upadku

Vladislav Boyarintsev, fot. Julia PiątkowskaNiewesołe wieści płyną do nas ze zgrupowania rosyjskich skoczków na olimpijskich obiektach nieopodal Soczi. Podczas jednej z prób treningowych urazu doznał Vladislav Boyarintsev. Kontuzja wyklucza 21-letniego zawodnika ze startów na co najmniej miesiąc. Tym samym młodego skoczka z pewnością nie zobaczymy w pierwszych konkursach LGP.

 

Dziś po południu rosyjskie media doniosły o niebezpiecznym wypadku Boyarintseva. Groźnie wyglądający incydent miał miejsce na dużej skoczni (K-125 / HS-140) należącej do kompleksu Russkije Gorki położonego w Krasnej Polanie. Rosyjska kadra przebywa w położonym obok Soczi miasteczku na zgrupowaniu przygotowującym do inauguracji Letniego Grand Prix oraz startów w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Reprezentant klubu Saint-Petersburg Dinamo doznał urazu podczas skoku treningowego, na zakończenie którego niefortunnie przewrócił się przy lądowaniu.

W wyniku upadku ucierpiał obojczyk zawodnika. Młody Rosjanin został niezwłocznie przewieziony do szpitala w Krasnej Polanie, gdzie udzielono mu doraźnej pomocy. Jutro skoczek zostanie przetransportowany samolotem do szpitala w Moskwie, gdzie jego leczenie będzie kontynuowane. Lekarz rosyjskich skoczków oznajmił, że powrót do zdrowia zajmie Boyarintsevowi co najmniej miesiąc, co oznacza, że skoczek jest wykluczony ze wszelkich startów w najbliższych konkursach.

Przypomnijmy, że Vladislav Boyarintsev zadebiutował w Pucharze Świata niespełna 2 lata temu. W zeszłym sezonie wystąpił w sześciu zawodach PŚ oraz dwóch konkursach PK, jednak ani razu nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursów z cyklu PŚ – dlatego też nie został ujęty w klasyfikacji generalnej za sezon 2015/2016. Ponadto, wziął udział w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Tauplitz / Bad Mitterndorf. W ubiegłorocznym FIS Grand Prix zawodnik zajął 67. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

 

Magdalena Janeczko, źródła: skijumpingrus.ru / tramplin.perm.ru

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram