You are currently viewing Takanashi i Kasai najlepsi w konkursie w japońskim Nayoro

Takanashi i Kasai najlepsi w konkursie w japońskim Nayoro

Kasai Noriaki 2 TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska - Takanashi i Kasai najlepsi w konkursie w japońskim NayoroW miniony weekend skoczkowie i skoczkinie z Kraju Kwitnącej Wiśni stanęli w szranki w konkursie rozgrywanym na skoczni Piyashiri. Rywalizację pań wygrała liderka tegorocznego cyklu FIS Grand Prix Sara Takanashi, zaś w kategorii panów triumfował Noriaki Kasai. Na starcie pojawił się także mistrz olimpijski z 1998 roku - Kazuyoshi Funaki.

takeuchi taku kd 300x200 - Takanashi i Kasai najlepsi w konkursie w japońskim Nayoro
Taku Takeuchi, fot. Kata Deak

Konkursy w kategorii pań i panów odbyły się w ubiegłą niedzielę na obiekcie HS-100 (K-90) położonym w japońskiej miejscowości Nayoro. W rywalizacji panów skoki oddało 54 skoczków. W kategorii pań można było obejrzeć skoki 33 zawodniczek.

Najlepszą dyspozycją wśród mężczyzn popisał się legendarny 44-letni Noriaki Kasai, który oddał skoki o długości 95 i 96,5 metra. Nieco niżej w tabeli, ze stratą trzech punktów do srebrnego medalisty z Soczi, uplasował się Taku Takeuchi (94,0 / 96,0 m). Na podium wskoczył również 21-letni Yukiya Sato (95,0 / 94,0 m). Czwarty wynik uzyskał Takehiro Nagai (92,5 / 94,0 m), natomiast najlepszą piątkę uzupełnił Masamitsu Ito (92,5 / 91,0 m).

Warty odnotowania jest także start 41-letniego mistrza olimpijskiego z 1998 roku z Nagano - Kazuyoshiego Funakiego. Doświadczony zawodnik, który pojawia się na skoczni tylko okazjonalnie, zajął 16. lokatę po skokach na 86 i 87 metrów. Dodajmy, że w konkursie wzięli udział również dwaj reprezentanci Korei Południowej - Sung-woo Cho (43. lokata) oraz Ju-chan Lee  (52. lokata).