LPK Frenstat: Trzech Polaków na czele serii próbnej, Zniszczoł najlepszy!

Aleksander Zniszczoł, fot. Bartosz Leja

Aleksander-Zniszczoł-fot.-Bartosz-LejaNajlepszym skoczkiem serii próbnej przed sobotnimi zmaganiami w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie okazał się trzeci w dniu wczorajszym Aleksander Zniszczoł. Czołową trójkę uzupełnili kolejni reprezentanci naszego kraju: Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Miętus. Przed nami pierwsza seria konkursowa.

 
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska

Pierwsze miejsce Aleksandrowi Zniszczołowi dał skok na 103 metry. Tuż za nim uplasowali się: Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Miętus, którzy wylądowali odpowiednio na 102. oraz 102. metrze i 50. centymetrze. W najlepszej szóstce znaleźli się ponadto dwaj Czesi: Lukas Hlava oraz Vojtech Stursa. Zwycięzcy wczorajszego konkursu czwartą lokatę dała próba na 99,5 metrów, zaś jego młodszy kolega skoczył dwa metry dalej (97,0 m). Reprezentantów gospodarzy rozdzielił piąty w stawce Austriak Janni Reisenauer, który osiągnął, podobnie jak Miętus, 102 metry.

Pozostali reprezentanci Polski  zajęli miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce: Dawid Jarząbek skoczył 89,5 metra, co dało mu 26. pozycję, Przemysław Kantyka był 29. (88,5 m), a Bartosz Czyż zajął 36. lokatę po próbie na 83,5 metra.

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godz. 14:00.

 

Pełne wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Aleksander Zniszczoł
POL
103,0 m
64.6
2
Bartłomiej Kłusek
POL
102,0 m
64.2
3
Krzysztof Miętus
POL
102,5 m
62.7
4
Lukas Hlava
CZE
99,5 m
61.9
5
Janni Reisenauer
AUT
102,5 m
61.6
6
Vojtech Stursa
CZE
101,5 m
59.8
7
Sebastian Colloredo
ITA
98,5 m
58.4
8
Maximilian Steiner
AUT
99,5 m
56.0
9
Lukas Wagner
GER
95,0 m
55.0
10
Ernest Prislic
SLO
94,5 m
54.3
11
Miran Zupancic
SLO
96,5 m
53.6
12
Andreas Alamommo
FIN
98,5 m
53.4
13
Matjaz Pungertar
SLO
94,0 m
51.8
 
Daniel Huber
AUT
96,0 m
51.8
15
Jakub Janda
CZE
94,5 m
50.8
16
Rok Justin
SLO
91,5 m
49.0
17
Pius Paschke
GER
90,0 m
48.6
18
Danny Queck
GER
93,5 m
48.1
19
Stefan Huber
AUT
96,0 m
47.2
20
Dominik Maylaender
GER
91,5 m
46.4
21
Marat Zhaparov
KAZ
92,0 m
46.0
22
Alex Insam
ITA
90,0 m
44.5
23
Fatih Arda Ipcioglu
TUR
92,5 m
44.3
24
Frantisek Holik
CZE
89,0 m
41.4
25
Andraz Pograjc
SLO
92,0 m
41.1
26
Dawid Jarząbek
POL
89,5 m
40.6
27
Bor Pavlovcic
SLO
90,5 m
39.7
28
Elias Vaenskae
FIN
87,0 m
38.8
29
Przemysław Kantyka
POL
88,5 m
38.7
30
Sebastian Bradatsch
GER
89,0 m
37.1
31
Michael Glasder
USA
86,0 m
36.0
32
Lars Antonissen
NED
84,0 m
34.4
33
Vitaliy Kalinichenko
UKR
85,0 m
33.5
34
Cedrik Weigel
GER
84,5 m
31.5
35
Simon Greiderer
AUT
83,5 m
31.4
36
Bartosz Czyż
POL
82,0 m
30.0
37
Janne Korhonen
FIN
82,0 m
29.9
38
Stepan Pasichnyk
UKR
81,5 m
29.1
39
Sergey Tkachenko
KAZ
82,5 m
28.9
40
Filip Sakala
CZE
82,0 m
28.0
41
Muhammet Irfan Cintimar
TUR
82,0 m
27.3
42
Joshua Maurer
CAN
81,0 m
27.0
43
A J Brown
USA
81,5 m
25.9
44
Milos Kadlec
CZE
77,5 m
18.4
45
Ayberk Demir
TUR
78,0 m
16.0
46
Konstantin Sokolenko
KAZ
76,0 m
12.3
47
Andraz Modic
SLO
73,0 m
9.8
48
Jan Michalek
CZE
72,0 m
9.5
49
Yevhen Marusiak
UKR
72,5 m
7.7
50
Dusan Dolezel
CZE
64,5 m
0.0
 
Trevor Edlund
USA
65,5 m
0.0
 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram