Dwie serie (treningową i próbną) poprzedzające konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer mają już za sobą panowie. W pierwszej z rund na czele stawki uplasował się Niemiec Markus Eisenbichler, a w drugiej najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Halvor Egner Granerud. Z Polaków najwyżej plasował się Jan Ziobro.
Cały oficjalny trening został rozegrany z 12. platformy najazdowej. Najlepiej poradził sobie Niemiec Markus Eisenbichler, który poszybował 131 metrów. Zaledwie 0,2 punktu za nim uplasował się Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng (132,0 m), który swoją próbę oddał przy nieco lżejszym wietrze w plecy. Kolejne dwie lokaty również należały do reprezentantów kraju „Wikingów” – Halvora Egnera Graneruda (126,5 m) i Toma Hilde (132,0 m).
Na wysokiej piątej lokacie wylądował najwyżej sklasyfikowany Polak – Jan Ziobro (129,0 m). Lokaty w drugiej dziesiątce stawki zajęli: Aleksander Zniszczoł (108,5 m / 13. miejsce), który trafił na wyjątkowo niesprzyjające podmuchy, a także Paweł Wąsek (113,5 m / 14. miejsce) i Przemysław Kantyka (115,0 m / 16. miejsce). Dalsze lokaty zajmowali: Bartłomiej Kłusek (109,0 m / 27. miejsce), Krzysztof Miętus (105,5 m / 36. miejsce) oraz Dominik Kastelik (95,5 m / 45. miejsce).
Wyniki treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Markus Eisenbichler | GER | 12 | 131,0 m | 80.5 |
2 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 12 | 132,0 m | 80.3 |
3 | Halvor Egner Granerud | NOR | 12 | 126,5 m | 78.2 |
4 | Tom Hilde | NOR | 12 | 132,0 m | 77.8 |
5 | Jan Ziobro | POL | 12 | 129,0 m | 75.5 |
6 | Tilen Bartol | SLO | 12 | 123,0 m | 70.5 |
7 | Constantin Schmid | GER | 12 | 131,0 m | 69.9 |
8 | Rok Justin | SLO | 12 | 120,0 m | 67.2 |
9 | Andraz Pograjc | SLO | 12 | 125,5 m | 66.2 |
10 | Thomas Hofer | AUT | 12 | 117,5 m | 57.3 |
11 | Are Sumstad | NOR | 12 | 117,0 m | 56.7 |
12 | Tim Fuchs | GER | 12 | 122,5 m | 55.5 |
13 | Aleksander Zniszczoł | POL | 12 | 108,5 m | 55.2 |
14 | Paweł Wąsek | POL | 12 | 113,5 m | 53.2 |
15 | Stefan Huber | AUT | 12 | 117,5 m | 52.9 |
16 | Przemysław Kantyka | POL | 12 | 115,0 m | 52.3 |
17 | Eetu Nousiainen | FIN | 12 | 117,0 m | 50.8 |
18 | Martin Hamann | GER | 12 | 115,0 m | 49.4 |
19 | Joakim Aune | NOR | 12 | 116,0 m | 49.3 |
20 | Maximilian Steiner | AUT | 12 | 116,0 m | 48.7 |
21 | Alex Insam | ITA | 12 | 114,5 m | 47.7 |
22 | Marinus Kraus | GER | 12 | 113,0 m | 47.3 |
23 | Niko Kytoesaho | FIN | 12 | 114,5 m | 47.1 |
24 | Domen Prevc | SLO | 12 | 118,0 m | 46.9 |
25 | Matjaz Pungertar | SLO | 12 | 109,0 m | 46.8 |
26 | Minato Mabuchi | JPN | 12 | 108,0 m | 46.4 |
27 | Bartłomiej Kłusek | POL | 12 | 109,0 m | 45.9 |
28 | Janni Reisenauer | AUT | 12 | 114,0 m | 45.6 |
29 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 12 | 102,0 m | 45.2 |
30 | Richard Haukedal | NOR | 12 | 104,5 m | 45.1 |
31 | Miran Zupancic | SLO | 12 | 109,0 m | 42.1 |
32 | Michael Glasder | USA | 12 | 115,0 m | 40.6 |
33 | Marius Lindvik | NOR | 12 | 106,0 m | 39.9 |
34 | Simon Greiderer | AUT | 12 | 107,0 m | 37.5 |
35 | Martti Nomme | EST | 12 | 108,0 m | 36.7 |
36 | Krzysztof Miętus | POL | 12 | 105,5 m | 36.3 |
37 | Jesper Oedegaard | NOR | 12 | 100,5 m | 35.9 |
38 | Yuya Yamada | JPN | 12 | 102,0 m | 35.1 |
39 | Christian Ingebrigtsen | NOR | 12 | 103,0 m | 34.8 |
40 | Daniele Varesco | ITA | 12 | 106,0m | 34.6 |
41 | Takehiro Nagai | JPN | 12 | 106,0 m | 33.4 |
42 | Adrian Sell | GER | 12 | 102,0 m | 26.8 |
43 | Frans Taehkaevuori | FIN | 12 | 96,5 m | 25.7 |
44 | Joshua Maurer | CAN | 12 | 98,5 m | 22.0 |
45 | Dominik Kastelik | POL | 12 | 95,5 m | 19.6 |
46 | Kevin Maltsev | EST | 12 | 93,0 m | 18.0 |
47 | Federico Cecon | ITA | 12 | 91,0 m | 17.1 |
48 | Lars Antonissen | NED | 12 | 95,0 m | 11.9 |
Pełne wyniki serii treningowej >>>
Seria próbna (przeprowadzona z 13. belki) poprzedzająca zmagania konkursowe padła łupem reprezentanta gospodarzy - Halvora Egnera Graneruda, który osiągnął 124 metry. Także kolejne dwie pozycje przypadły Norwegom - drugi był Tom Hilde (124,5 m), a trzeci Fredrik Bjerkeengen (125,0 m).
Tuż za czołową trójką wylądował najlepszy z Polaków, którym ponownie był Jan Ziobro (122,0 m). W czołowej dziesiątce mieliśmy jeszcze dwóch naszych reprezentantów - siódmy był Paweł Wąsek (117,5 m), a dziewiąty Krzysztof Miętus (117,0 m). W drugiej dziesiątce zameldowali się natomiast: 13. Przemysław Kantyka (114,0 m) i 16. Aleksander Zniszczoł (112,0 m). Niższe lokaty zajęli: 21. Bartłomiej Kłusek (116,0 m) oraz 26. Dominik Kastelik (111,0 m).
Wyniki serii próbnej:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Halvor Egner Granerud | NOR | 13 | 124,0 m | 74.6 |
2 | Tom Hilde | NOR | 13 | 124,5 m | 74.3 |
3 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 13 | 125,0 m | 74.1 |
4 | Jan Ziobro | POL | 13 | 122,0 m | 71.9 |
5 | Maximilian Steiner | AUT | 13 | 118,0 m | 68.0 |
6 | Domen Prevc | SLO | 13 | 123,5 m | 63.9 |
7 | Paweł Wąsek | POL | 13 | 117,5 m | 63.4 |
8 | Thomas Hofer | AUT | 13 | 124,5 m | 62.7 |
9 | Krzysztof Miętus | POL | 13 | 117,0 m | 62.6 |
10 | Robert Johansson | NOR | 13 | 116,0 m | 62.5 |
Alex Insam | ITA | 13 | 113,0 m | 62.5 | |
12 | Tim Fuchs | GER | 13 | 112,5 m | 62.4 |
13 | Przemysław Kantyka | POL | 13 | 114,0 m | 61.7 |
14 | Marinus Kraus | GER | 13 | 116,0 m | 61.3 |
15 | Joakim Aune | NOR | 13 | 120,5 m | 59.8 |
16 | Are Sumstad | NOR | 13 | 116,0 m | 58.8 |
17 | Aleksander Zniszczoł | POL | 13 | 112,0 m | 58.8 |
Richard Haukedal | NOR | 13 | 122,5 m | 58.5 | |
19 | Niko Kytoesaho | FIN | 13 | 115,5 m | 57.9 |
20 | Stefan Huber | AUT | 13 | 111,0 m | 57.0 |
21 | Bartłomiej Kłusek | POL | 13 | 116,0 m | 56.3 |
22 | Miran Zupancic | SLO | 13 | 110,0 m | 56.2 |
23 | Christian Ingebrigtsen | NOR | 13 | 115,5 m | 55.8 |
24 | Takehiro Nagai | JPN | 13 | 114,5 m | 55.0 |
25 | Federico Cecon | ITA | 13 | 114,0 m | 54.2 |
26 | Dominik Kastelik | POL | 13 | 111,0 m | 53.6 |
27 | Michael Glasder | USA | 13 | 110,5 m | 51.4 |
28 | Daniele Varesco | ITA | 13 | 114,5 m | 50.7 |
29 | Tilen Bartol | SLO | 13 | 106,5 m | 47.9 |
30 | Martin Hamann | GER | 13 | 108,0 m | 45.9 |
31 | Rok Justin | SLO | 13 | 104,0 m | 45.0 |
Janni Reisenauer | AUT | 13 | 109,0 m | 45.0 | |
33 | Frans Taehkaevuori | FIN | 13 | 108,0 m | 44.6 |
34 | Minato Mabuchi | JPN | 13 | 104,0 m | 43.4 |
35 | Adrian Sell | GER | 13 | 106,5 m | 42.0 |
36 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 13 | 106,5 m | 40.1 |
37 | Simon Greiderer | AUT | 13 | 107,5 m | 40.0 |
38 | Jesper Oedegaard | NOR | 13 | 105,0 m | 36.2 |
Joshua Maurer | CAN | 13 | 104,5 m | 36.2 | |
40 | Matjaz Pungertar | SLO | 13 | 97,5 m | 36.0 |
41 | Martti Nomme | EST | 13 | 103,5 m | 30.7 |
42 | Andraz Pograjc | SLO | 13 | 94,0 m | 30.0 |
43 | Marius Lindvik | NOR | 13 | 105,0 m | 29.4 |
44 | Yuya Yamada | JPN | 13 | 97,0 m | 26.5 |
45 | Kevin Maltsev | EST | 13 | 92,0 m | 22.3 |
46 | Lars Antonissen | NED | 13 | 95,0 m | 22.1 |
Pełne wyniki serii próbnej >>>
Od godz. 18:00 trwa pierwsza seria konkursowa.
informacja własna