You are currently viewing LMP Wisła: Pewne zwycięstwo Macieja Kota, Stoch i Murańka na podium!

LMP Wisła: Pewne zwycięstwo Macieja Kota, Stoch i Murańka na podium!

Stoch.Kot .Muranka LMP.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - LMP Wisła: Pewne zwycięstwo Macieja Kota, Stoch i Murańka na podium!Podczas indywidualnego konkursu Letnich Mistrzostw Polski rozgrywanych na skoczni w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134), bezkonkurencyjny okazał się Maciej Kot, który z dużą przewagą wyprzedził drugiego w konkursie Kamila Stocha. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Murańka, który przypuścił udany atak z piątej pozycji zajmowanej po pierwszej serii.

Kot Maciej LMP.Wisla .2016.winner fot.Bartosz.Leja  300x200 - LMP Wisła: Pewne zwycięstwo Macieja Kota, Stoch i Murańka na podium!
Maciej Kot, fot. Bartosz Leja

W sobotnie popołudnie w Wiśle nie było mocnych na zwycięzcę klasyfikacji generalnej cyklu FIS Grand Prix. Maciej Kot już w serii próbnej skoczył najlepiej spośród wszystkich zawodników, a w seriach konkursowych tylko potwierdził swoją dominację i znakomitą dyspozycję. Wygraną dały mu próby na 131,5 oraz 129,5 metra. Srebrny medal przypadł Kamilowi Stochowi, który stracił do młodszego kolegi z reprezentacji ponad 14 punktów. Dwukrotny mistrz olimpijski skoczył dzisiaj 127,5 oraz 125,5 metra. Na trzecim miejscu wylądował ostatecznie Klemens Murańka, który zdołał awansować o dwie lokaty, w obu seriach lądując na 122 metrze i 50. centymetrze.

Stoch Kamil LMP.Wisla .2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - LMP Wisła: Pewne zwycięstwo Macieja Kota, Stoch i Murańka na podium!
Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

Tuż za podium uplasował się najlepszy z reprezentantów kadry B, Jan Ziobro, który zaliczył skoki na 122 oraz 121,5 metra. Piąta pozycja przypadła Aleksandrowi Zniszczołowi, który na półmetku rywalizacji znajdował się jeszcze na medalowym miejscu. Były wicemistrz świata juniorów skoczył 125,5 oraz 117,5 metra. Szóste miejsce zajął trenujący poza kadrami PZN Stanisław Biela (127,5 / 118,5 m).

W czołowej dziesiątce znaleźli się ponadto: na siódmej lokacie Piotr Żyła (120,0 / 120,5 m), na ósmej Bartłomiej Kłusek (121,0 / 119,5 m), na dziewiątej Stefan Hula  (121,5 / 116,0 m), a na dziesiątej pozycji uplasował się Andrzej Stękała, który oddał próby na 118 i 117,5 metra. Na 13. pozycji zmagania ukończył mistrz Polski juniorów A, Dominik Kastelik, 15. był najlepszy z biało-czerwonych wśród juniorów B, Tomasz Pilch.

Na starcie nie pojawiło się aż 15 zgłoszonych do zawodów skoczków. W tym gronie, ze względu na problemy zdrowotne (przeziębienie) znalazł się także jeden z reprezentantów kadry A, Dawid Kubacki.