Konkurs SkokiPolska.pl i SQN – wygraj biografie Hannawalda i Morgensterna!

Biografie Svena Hannawalda i Thomasa Morgensterna (fot. wydawnictwo SQN)W niedługim odstępie czasu urodziny świętują dwaj wybitni skoczkowie narciarscy, którzy zakończyli już sportowe kariery. Thomas Morgenstern 30 lat kończy 30 października, a Sven Hannawald 41. urodziny będzie świętował 9 listopada. Łączą ich nie tylko wybitne osiągnięcia, ale także dramatyczne przejścia, które spowodowały odwieszenie nart na kołek.

 

„Hanni” i „Morgi” – sportowcy wybitni

Sven Hannawald, fot. Gosia Mynett
Sven Hannawald, fot. Gosia Mynett

Sven Hannawald pod koniec lat 90. oraz na początku XXI wieku był wyróżniającą się postacią w skokach, a szczególnie w lotach narciarskich. Nienaganna sylwetka w powietrzu, nadzwyczajna energia, którą prezentował szczególnie po oddaniu dalekiego skoku. Ci, którzy w ostatnim czasie osiągnęli pełnoletniość mogą pamiętać fascynujące pojedynki, które Niemiec toczył z „Orłem z Wisły” – Adamem Małyszem. Niestety okazało się, że pod maską niemieckiej niezniszczalności, kryje się bardzo wrażliwy człowiek, którego problemy ze zdrowiem doprowadziły do zakończenia sportowej kariery tuż po jej największym rozkwicie.

Thomas Morgenstern, fot. Bartosz Leja
Thomas Morgenstern, fot. Bartosz Leja

Thomas Morgenstern był określany cudownym dzieckiem austriackich skoków narciarskich. Już jako nastolatek prezentował nieprzeciętne umiejętności oraz solidność, która niedługo później doprowadziła go do imponujących sukcesów, w tym mistrzostwa olimpijskiego, mistrzostwa świata i Kryształowej Kuli. Okazało się jednak, że popularny „Morgi” znalazł swojego pogromcę w postaci… mamuciej skoczni narciarskiej w Tauplitz. Co prawda po tragicznie wyglądającym upadku, dzięki niezwykłej woli walki zdołał powrócić na olimpijskie zmagania w Soczi, to jednak strach przed kolejnym dramatem doprowadził do ostatecznej decyzji o rozstaniu się ze skokami.

 

Wygraj biografie Hannawalda i Morgensterna!

Obaj sportowcy o blaskach i cieniach skoków narciarskich opowiedzieli w swoich biografiach, które ukazały się także w Polsce nakładem wydawnictwa Sine Qua Non (SQN). Hannawald w książce Triumf. Upadek. Powrót do życia”, a Morgenstern w książce „Moja walka o każdy metr”. Jeśli jeszcze przeczytaliście wspomnień tych wybitnych zawodników, teraz macie na to doskonałą okazję. Jeżeli lekturę macie już za sobą, książki mogą być znakomitym prezentem dla Waszych najbliższych już w czasie zbliżających się świąt.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy, że pod tym artykułem w komentarzu wymienicie wszystkie miejscowości, w których Hannawald i Morgenstern wspólnie plasowali się w czołowej dziesiątce indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Podczas wpisywania komentarza nie zapomnijcie dodać swojego adresu mailowego. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi wylosujemy jedną osobę, która wygra zestaw składający się z biografii obu sportowców. Startujemy już teraz, w dniu urodzin „Morgiego”, a zakończenie konkursu planujemy na 9 listopada na godz. 20:00, kiedy to urodziny świętować będzie „Hanni”. Dodajmy, że drugi zestaw książek możecie wygrać w konkursie, który trwa na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Życzymy powodzenia!

 

Wydawnictwo Sine Qua Non (SQN) na Facebooku >>>

SkokiPolska.pl na Facebooku >>>

 

redakcja SkokiPolska.pl

 

Komentarze

comments

17 thoughts on “Konkurs SkokiPolska.pl i SQN – wygraj biografie Hannawalda i Morgensterna!

 1. Oberstdorf (Niemcy)
  Bischofshofen (Niemcy)
  Liberec (Czechy)
  Zakopane (Polska)
  Lahti (Finlandia)
  Planica (Słowenia)
  Kuusamo (Finlandia)
  Garmisch-Partenkirchen
  (Niemcy)
  Innsbruck (Austria)
  kinka89@gmail.com

 2. Sezon 2002/2003:
  -Oberstdorf
  -Bischofshofen
  -Liberec
  -Zakopane
  -Lahti
  -Planica (2x)
  Sezon 2003/2004:
  -Kuusamo
  -Garmisch-Partenkirchen
  -Innsbruck

 3. Sezon 2002/2003:
  -Oberstdorf
  -Bischofshofen
  -Liberec
  -Zakopane
  -Lahti
  -Planica (2x)
  Sezon 2003/2004:
  -Kuusamo
  -Garmisch-Partenkirchen
  -Innsbruck

 4. Oberstdorf (Niemcy)
  Bischofshofen (Austria)
  Liberec (Czechy)
  Zakopane (Polska)
  Lahti (Filandia)
  Planica(Słowenia)
  Planica(Słowenia)
  Kuusamo (Filandia)
  Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
  Insbruck (Austria)

 5. Garmisch Partenkirchen
  Liberec
  Innsbruck
  Kussamo
  Planica
  Lahti
  Bischofschofen
  Oberstdorf
  Zakopane

 6. Planica (Słowenia), Liberec (Czechy), Oberstdorf (Niemcy), Bischofshofen (Niemcy), Zakopane (Polska), Lahti (Finlandia), Innsbruck (Austria), Kuusamo (Finlandia), Garmisch Partenkirchen (Niemcy)

  rwasilewska14@gmail.com

 7. Planica (Słowenia), Liberec (Czechy), Oberstdorf (Niemcy), Bischofshofen (Niemcy), Zakopane (Polska), Lahti (Finlandia), Innsbruck (Austria), Kuusamo (Finlandia), Garmisch Partenkirchen (Niemcy)
  mmmatioo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram