Niemcy przed Lillehammer i Niżnym Tagilem, Wank dołącza do zespołu

Richard Freitag, Andreas Wank, Andreas Wellinger (fot. Stefan Piwowar)W czasie minionego weekendu Pucharu Świata jedynym reprezentantem Niemiec, który uplasował się na indywidualnym podium była… skoczkini. Życiowy sukces w Lillehammer osiągnęła Anna Rupprecht. Trener Werner Schuster przyznał, że jego podopieczni z męskiej kadry nie sprostali w pełni wysokiemu poziomowi rywalizacji w Klingenthal.

 

Zmiana w składzie Niemców na Lillehammer

Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

W zmaganiach drużynowych Niemcy zajęli drugą lokatę, a w konkursie indywidualnym jedynym zawodnikiem Schustera w czołowej dziesiątce był Markus Eisenbichler, który ukończył zmagania na szóstej pozycji. – Zawody te odbyły się w optymalnych warunkach, a wyniki były bardzo klarowne. Międzynarodowy poziom był wysoki, z kilkoma skoczkami z absolutnej światowej czołówki. Markus był w w bardzo dobrej formie już od tygodni. Przy idealnym przebiegu konkursu, jest on w stanie wylądować na czele stawki – ocenił szkoleniowiec zawodników zza naszej zachodniej granicy.

David Siegel (fot. Julia Piątkowska)
David Siegel (fot. Julia Piątkowska)

Szkoleniowiec krótko ocenił też występ Severina Freunda, który zajął 11. lokatę i stracił żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej PŚ. – Severin pokazał w Klingenthal bardziej stabilne skoki niż w Kuusamo. Czegoś jednak brakowało, aby osiągnąć lepszy wynik.

Tuż po pucharowych zmaganiach w Saksonii, Niemcy postanowili zostać tam jeden dzień dłużej, aby wykorzystać okazję do potrenowania na dużej Schwarzbergschanze HS-140. Skoków nie oddał jednak David Siegel, który doznał drobnego urazu lewej kostki. – Będzie on pauzował przez kilka najbliższych dni, aby w pełni wyleczyć to podrażnienie. David przebywa obecnie w jednostce policyjnej Bad Endorf [Siegel kształci się na policjanta – przyp.red] i tam jest poddawany fizjoterapii. Za niego, do zespołu dołączy Andreas Wank.

Skład męskiej reprezentacji Niemiec na PŚ w Lillehammer:

 • Severin Freund (2. miejsce w PŚ 2016/17),
 • Markus Eisenbichler (10. miejsce),
 • Karl Geiger (11. miejsce),
 • Richard Freitag (17. miejsce),
 • Andreas Wellinger (21. miejsce),
 • Stephan Leyhe (21. miejsce),
 • Andreas Wank (nieklasyfikowany).
 

Niemki z 19-letnią niespodzianką w Rosji

Anna Rupprecht (fot. Frederik Clasen)
Anna Rupprecht (fot. Frederik Clasen)

Na kolejne pucharowe zmagania wyruszą także niemieckie skoczkinie. Podopieczne trenera Andreasa Bauera wezmą udział w konkursach w rosyjskim Niżnym Tagilu (10-11 grudnia). Udadzą się tam z pozytywnymi nastrojami, ponieważ już w czasie pierwszego weekendu z PŚ reprezentantce Niemiec udało się wskoczyć na podium. Trzecie miejsce w Lillehammer zajęła 19-letnia Anna Rupprecht. – To był dla nas bardzo udany początek Pucharu Świata. Trzecie miejsce Anny to coś, co się wyróżnia. Carina Vogt też wykonała krok do przodu – zapewnił szkoleniowiec.

Carina Vogt (fot. Frederik Clasen)
Carina Vogt (fot. Frederik Clasen)

Z weekendu w Norwegii ze zrozumiałych względów najbardziej była zadowolona oczywiście Rupprecht. – W Lillehammer byłam pozytywnie zaskoczona, że mój występ, szczególnie po pierwszym skoku, wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca. Nie spodziewałam się tego, prawdopodobnie nikt inny też. Dziewiąte miejsce w drugim dniu zawodów też jest dla mnie „topowym” wynikiem – oceniła utalentowana zawodniczka i dodała: – Teraz jestem przekonana, że również w Niżnym Tagilu mogę poczynić postępy. Tamtejsza skocznia posiada nowoczesny profil, dzięki czemu jest bardzo przystępna do skakania.

Podróż do Niżnego Tagilu jest wyzwaniem, przewidywane są tam temperatury sięgające nawet -29°C. Jesteśmy jednak na to przygotowani, mamy za sobą Lillehammer, w którym w pewien sposób mieliśmy do czynienia z lodowatym powietrzem – podsumował trener Bauer.

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na PŚ w Niżnym Tagilu:

 • Anna Rupprecht (6. miejsce w PŚ 2016/17),
 • Katharina Althaus (8. miejsce),
 • Svenja Wuerth (12. miejsce),
 • Carina Vogt (13. miejsce),
 • Ramona Straub (14. miejsce),
 • Juliane Seyfarth (22. miejsce).
 

źródło: DSV

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram