Po pierwszej serii ostatniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w słynącym z mamuciej skoczni Vikersund stawce przewodzi Słoweniec Anze Seminic po skoku na 115,5 metra. Wirtualne podium uzupełniają Tom Hilde i Cene Prevc. Niestety, dobrej passy nie podtrzymali Polacy – tym razem do drugiej serii awansowało tylko 2 skoczków Roberta Matei.
Tym razem nie Cene Prevc, ale inny Słoweniec, Anze Semenic, przewodzi stawce na półmetku rywalizacji w racmach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Podopieczny Gorana Janusa poszybował najdalej, uzyskując 115,5 metra. 1,5 metra bliżej lądowali towarzyszący mu na wirtualnym podium Tom Hilde i niespodziewanie trzeci Cene Prevc.
Spośród Polaków w finale pokażą się tylko Jan Ziobro i Jakub Wolny. Skoczek ze Spytkowic uzyskał 109,0 metrów, co daje ósme miejsce, a jego młodszy kolega poszybował pół metra dalej, co dało mu lokatę numer 17 zajmowaną ex aequo z dwoma innymi zawodnikami. Niestety z rywalizacją już w pierwszej serii pożegnali się Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Przemysław Kantyka, Stanisław Biela i Bartłomiej Kłusek.
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik |
kraj |
belka |
skok |
punkty |
|
1 |
Anze Semenic |
SLO |
5 |
115,5 m |
142.8 |
2 |
Tom Hilde |
NOR |
5 |
114,0 m |
137.1 |
3 |
Cene Prevc |
SLO |
5 |
114,0 m |
133.7 |
4 |
Joakim Aune |
NOR |
5 |
110,0 m |
132.7 |
5 |
Florian Altenburger |
AUT |
5 |
112,0 m |
132.7 |
6 |
Daniel Huber |
AUT |
5 |
111,0 m |
132.5 |
7 |
Pius Paschke |
GER |
5 |
108,5 m |
132.0 |
8 |
Jan Ziobro |
POL |
5 |
109,5 m |
131.5 |
9 |
Elias Tollinger |
AUT |
5 |
109,5 m |
131.4 |
10 |
Sebastian Colloredo |
ITA |
5 |
111,0 m |
131.3 |
11 |
Marinus Kraus |
GER |
4 |
113,0 m |
130..6 |
12 |
Rok Justin |
SLO |
5 |
108,5 m |
130.4 |
13 |
Andreas Granerud Buskum |
NOR |
5 |
111,5 m |
129.4 |
14 |
Andraz Pograjc |
SLO |
5 |
112,5 m |
128.9 |
15 |
Davide Bresadola |
ITA |
4 |
108,5 m |
127.7 |
16 |
Vladislav Boyarintsev |
RUS |
4 |
114,0 m |
125.8 |
17 |
Constantin Schmid |
GER |
4 |
110,0 m |
125.7 |
|
Felix Hoffmann |
GER |
5 |
111,0 m |
125.7 |
|
Jakub Wolny |
POL |
4 |
109,5 m |
125.7 |
20 |
Richard Haukedal |
NOR |
4 |
109,0 m |
125.4 |
21 |
Miran Zupancic |
SLO |
4 |
112,5 m |
125.4 |
22 |
Thomas Roch Dupland |
FRA |
4 |
109,5 m |
124.8 |
23 |
Aleksandr Bazhenov |
RUS |
4 |
114,5 m |
123.9 |
24 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
5 |
106,5 m |
123.9 |
25 |
Andreas Schuler |
SUI |
4 |
109,5 m |
123.3 |
26 |
Viktor Polasek |
CZE |
4 |
107,5 m |
122.5 |
27 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
4 |
107,5 m |
122.5 |
28 |
Bor Pavlovcic |
SLO |
5 |
105,5 m |
121.3 |
29 |
Sigurd Nymoen Soeberg |
NOR |
5 |
104,0 m |
121.0 |
30 |
Martin Hamann |
GER |
4 |
105,0 m |
120.9 |
31 |
Paul Brasme |
FRA |
4 |
112,5 m |
120.7 |
32 |
Stefan Huber |
AUT |
5 |
107,0 m |
120.6 |
33 |
Krzysztof Miętus |
POL |
4 |
112,5 m |
120.4 |
34 |
Tomaz Naglic |
SLO |
4 |
107,5 m |
120..4 |
35 |
Luca Egloff |
SUI |
4 |
111,0 m |
120.1 |
36 |
Filip Sakala |
CZE |
4 |
111,0 m |
119.8 |
37 |
Krzysztof Biegun |
POL |
4 |
108,5 m |
119.7 |
38 |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
5 |
107,0 m |
119.3 |
39 |
Janni Reisenauer |
AUT |
5 |
107,5 m |
119.0 |
40 |
Stanisław Biela |
POL |
4 |
106,0 m |
118.3 |
41 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
4 |
106,5 m |
117.3 |
42 |
Przemysław Kantyka |
POL |
4 |
110,0 m |
117.1 |
43 |
Sergey Tkachenko |
KAZ |
4 |
103,5 m |
116.6 |
44 |
Antti Aalto |
FIN |
4 |
111,0 m |
116.0 |
45 |
Janne Korhonen |
FIN |
4 |
103,5 m |
115.7 |
46 |
Alex Insam |
ITA |
4 |
107,0 m |
115.3 |
47 |
Alexey Romashov |
RUS |
4 |
110,0 m |
115.3 |
48 |
Tobias Birchler |
SUI |
4 |
102,0 m |
113.4 |
49 |
Artti Aigro |
EST |
4 |
104,5 m |
110.0 |
50 |
Heung-Chul Choi |
KOR |
4 |
104,5 m |
109.7 |
51 |
Fatih Arda Ipcioglu |
TUR |
4 |
101,0 m |
109.6 |
52 |
Jonathan Learoyd |
FRA |
4 |
106,5 m |
108.4 |
53 |
Joshua Maurer |
CAN |
4 |
105,5 m |
107.9 |
54 |
A J Brown |
USA |
4 |
105,0 m |
106.4 |
55 |
Tim Fuchs |
GER |
4 |
98,0 m |
106.3 |
56 |
Lauri Asikainen |
FIN |
4 |
99,0 m |
105.9 |
57 |
Bartłomiej Kłusek |
POL |
4 |
98,0 m |
105.0 |
58 |
Brian Wallace |
USA |
4 |
104,0 m |
104.2 |
59 |
Hyun-ki Kim |
KOR |
4 |
97,5 m |
103.4 |
60 |
Kenta Takehana |
JPN |
4 |
100,0 m |
102.5 |
61 |
Muhammet Irfan Cintimar |
TUR |
4 |
98,0 m |
95.6 |
62 |
Frantisek Holik |
CZE |
4 |
99,0 m |
93.4 |
63 |
Vitaliy Kalinichenko |
UKR |
4 |
95,0 m |
95.1 |
64 |
Kevin Maltsev |
EST |
4 |
100,5 m |
94.5 |
65 |
Konstantin Sokolenko |
KAZ |
4 |
98,5 m |
93.4 |
66 |
Yevhen Marusiak |
UKR |
4 |
99,0m |
92.2 |
67 |
Nikolay Karpenko |
KAZ |
4 |
96,0 m |
90.2 |
68 |
Rogan Reid |
CAN |
4 |
89,0 m |
83.9 |
69 |
Ayberk Demir |
TUR |
4 |
92,5 m |
78.6 |
70 |
Nicholas Mattoon |
USA |
4 |
87,0 m |
78.1 |
71 |
Ju-Chan Lee |
KOR |
4 |
86,5 m |
69.1 |
DSQ |
Nigel Lauchlan |
CAN |
4 |
97,5 m |
91.9 |
Pełne wyniki pierwszej serii >>>
źródło informacja własna / ewoxx.com