PŚ Engelberg: Kolejna szansa na podium na Gross-Titlis-Schanze (LIVE)

Widok ze skoczni w Engelbergu (fot. Julia Piatkowska

Widok ze skoczni w Engelbergu (fot. Julia Piatkowska

Widok z Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu (fot. Julia Piątkowska)Już dziś zostanie rozegrany ostatni przed świąteczną przerwą konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Engelbergu zawodnicy najpierw powalczą jednak w kwalifikacjach. O awans powalczy pięciu reprezentantów Polski, a dwóch może być już pewnych udziału w zmaganiach. Czy dziś biało-czerwoni włączą się do walki o podium?

 
Michael Hayboeck (fot. Julia Piątkowska)
Michael Hayboeck (fot. Julia Piątkowska)

Sobotni konkurs nie poszedł biało-czerwonym tak dobrze, jak dotychczasowe pucharowe zmagania tej zimy. Tylko pod koniec czołowej dziesiątki wylądował Kamil Stoch, a szansy na walkę o podium nie wykorzystał czwarty na półmetku zmagań Dawid Kubacki (ostatecznie 19.). Znakomitą dyspozycję z treningów potwierdził Michael Hayboeck, który wywalczył piąty triumf w karierze. Obok niego na podium uplasowali się: słoweński lider PŚ, Domen Prevc oraz utytułowany Austriak, Andreas Kofler.

Dziś o awans do konkursu głównego powalczy pięciu Polaków: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, a Kamil Stoch i Maciej Kot jako zawodnicy czołowej „10” PŚ, kwalifikację do zawodów mają zapewnioną.

 

Program zawodów:

  • 18 grudnia 2016 r. (niedziela):
    • 12:30 – kwalifikacje
    • 14:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com >>>)
 

Relacja LIVE (FIS):

 

Informacje z Twittera:

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram