Peter Prevc nie weźmie udziału w Pucharze Świata w Wiśle!

Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)Tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, Peter Prevc nie był w stanie określić swoich dalszych pucharowych planów. Okazuje się, że słabsza dyspozycja słoweńskiego mistrza znalazła odzwierciedlenie w nominacjach trenera Janusa na zawody w Wiśle. Najstarszego z braci Prevców czeka teraz przerwa w startach.

 

Po raz pierwszy zatem w Pucharze Świata zaprezentują się dwaj młodsi bracia Prevcowie, podczas gdy najstarszy z nich będzie odpoczywał. Słoweński sztab szkoleniowy umieścił bowiem w składzie na zawody w Beskidach zarówno lidera PŚ, Domena, jak i przyzwoicie prezentującego się w pojedynczych skokach Cene. Ekipę Gorana Janusa uzupełnią zawodnicy, których mogliśmy obserwować podczas niemiecko-austriackiego tournée, a także skoczkowie brylujący ostatnio w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w Wiśle:

  • Domen Prevc (1. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Jurij Tepes (23.),
  • Cene Prevc (32.),
  • Jernej Damjan (42.),
  • Anze Semenic (nieklasyfikowany),
  • Aljaz Osterc (nieklasyfikowany),
  • Bor Pavlovcic (nieklasyfikowany).
Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)
Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Dodajmy, że pucharowa absencja Petera Prevca będzie dla niego pierwszą taką sytuacją od marca 2012 roku, kiedy to po groźnym upadku na mamucim obiekcie w Oberstdorfie, Słoweniec odpuścił 5 ostatnich konkursów sezonu. Tym samym mocno komplikuje się także kwestia obrony Kryształowej Kuli, którą utytułowany zawodnik wywalczył przed rokiem. Już teraz jego strata do liderującego w PŚ Domena Prevca wynosi aż 436 punktów. Głównym celem 24-latka będą zatem najprawdopodobniej rozgrywane na przełomie lutego i marca Mistrzostwa Świata w Lahti.

Przypomnijmy, że w jedynym zeszłorocznym konkursie Pucharu Świata w Wiśle najwyżej sklasyfikowanym Słoweńcem był nie kto inny, tylko właśnie Peter Prevc (zajął 5. miejsce). W finałowej trzydziestce uplasowali się wówczas także: 13. Robert Kranjec oraz 26. Domen Prevc.

 

źródło: siol.net / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram