You are currently viewing FC Pań Eau Claire: Finałowy konkurs dla Japonek, Polka na podium „generalki”!
Kinga Rajda (fot. Bartosz Leja)

FC Pań Eau Claire: Finałowy konkurs dla Japonek, Polka na podium „generalki”!

Eau.Clair Silver.Mine .Hill fot.St .Paul .Ski .Club  - FC Pań Eau Claire: Finałowy konkurs dla Japonek, Polka na podium "generalki"!Podobnie jak w sobotnich zmaganiach, tak i w drugim dniu żeńskiej rywalizacji na obiekcie Silver Mine (K-85 / HS-95) w amerykańskim Eau Claire, konkurs zdominowały reprezentantki Japonii. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła 15-letnia Rio Seto. Ze względu na słabą frekwencję, zawody nie były jednak wliczane do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup.

Rio Seto w obu seriach konkursowych oddawała najlepsze skoki. Do pierwszego zwycięstwa w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej wystarczyły jej próby na odległość 81,5 oraz 79 metrów. Na drugiej lokacie wylądowała sobotnia triumfatorka, Fumika Segawa (79,5 / 77,0 m), a trzecią pozycję zajęła Nozomi Maruyama (77,0 / 77,5 m).

W czołowej szóstce zmieściły się ponadto: kolejna reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni, Minami Watanabe, skoczkini z Kazachstanu Valentina Sderzhikova oraz Logan Sankey ze Stanów Zjednoczonych. Polki nie startowały.

Rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej FIS Cup

Rajda Kinga MP.lato .Szczyrk.2015 fot.B.Leja  300x200 - FC Pań Eau Claire: Finałowy konkurs dla Japonek, Polka na podium "generalki"!

W związku z tym, że w obu żeńskich konkursach FIS Cup w Eau Claire wzięły udział zawodniczki z mniej niż 5 krajów, wyniki rywalizacji nie zostały włączone do klasyfikacji generalnej cyklu. Jako że według aktualnego terminarza FIS Cup kobiet 2016/2017 zawody w Stanach Zjednoczonych były ostatnie, można ogłosić, że triumfatorką tegorocznego cyklu została reprezentantka Rumunii, Daniela Haralambie (485 pkt), drugie miejsce zajęła Polka Kinga Rajda (334 pkt), a trzecie – rodaczka triumfatorki, Andreea Diana Trambitas (279 pkt).