Skoczkinie i skoczkowie rywalizujący w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w tureckim Erzurum mają już za sobą oficjalne treningi poprzedzające indywidualne zmagania na normalnym obiekcie Kiremitliktepe (K-98 / HS-109). W każdej z rund brylowali Słoweńcy: Nika Kriznar, Katra Komar oraz Timi Zajc.
Zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie mieli trzy okazje do przetestowania normalnej skoczni w Erzurum. Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepsze próby prezentował Słoweniec Timi Zajc (113,0 / 102,5 / 106,0 m), który dodatkowo w pierwszej rundzie o metr pobił dotychczasowy rekord obiektu należący do Klemensa Murańki. W ścisłej czołówce poszczególnych serii treningowych plasowali się ponadto Francuzi, Jonathan Learoyd i Mathis Contamine, a także kolejny ze Słoweńców, Tomi Jovan.
W żeńskim gronie dwie serie treningowe padły łupem Słowenki Niki Kriznar (105,5 / 102,5 m), a w jednej najlepsza okazała się jej koleżanka z drużyny, Katra Komar (96,5 m). Ponadto w czołowej trójce meldowały się: Jerneja Brecl (Słowenia) oraz Romane Dieu (Francja).
Już we wtorkowe przedpołudnie (o godz. 9:00) o indywidualne medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy powalczą skoczkinie, a o godz. 12:00 do wali wyruszą skoczkowie. Polacy w Turcji nie startują.
Skrócone wyniki pierwszego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Timi Zajc | SLO | 23 | 113,0 m | 98.1 |
2 | Jonathan Learoyd | FRA | 24 | 105,5 m | 81.8 |
3 | Mathis Contamine | FRA | 24 | 104,5 m | 78.5 |
4 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 23 | 99,0 m | 70.2 |
5 | Tomi Jovan | SLO | 23 | 97,0 m | 66.0 |
6 | Alessandro Batby | FRA | 24 | 94,0 m | 64.3 |
7 | Alexandr Marchukov | RUS | 23 | 88,5 m | 64.0 |
8 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | 24 | 92,5 m | 63.9 |
9 | Lovro Vodusek | SLO | 23 | 93,5 m | 61.2 |
10 | Markus Virrantalo | FIN | 24 | 95,5 m | 61.0 |
Skrócone wyniki drugiego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Timi Zajc | SLO | 22 | 102,5 m | 86.7 |
2 | Tomi Jovan | SLO | 22 | 97,0 m | 73.8 |
3 | Jonathan Learoyd | FRA | 22 | 102,0 m | 70.0 |
4 | Mathis Contamine | FRA | 22 | 99,0 m | 68.4 |
5 | Lovro Vodusek | SLO | 22 | 94,5 m | 66.2 |
6 | Ilja Baskakov | RUS | 22 | 96,5 m | 65.9 |
7 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 22 | 97,0 m | 64.4 |
8 | Alexandr Marchukov | RUS | 22 | 95,0 m | 62.2 |
9 | Artem Yudin | RUS | 22 | 92,5 m | 60.7 |
10 | Bernard Dobre | SLO | 22 | 91,5 m | 58.0 |
Skrócone wyniki trzeciego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Timi Zajc | SLO | 22 | 106,0 m | 90.6 |
2 | Mathis Contamine | FRA | 24 | 104,5 m | 86.3 |
3 | Jonathan Learoyd | FRA | 24 | 104,0 m | 80.7 |
4 | Lovro Vodusek | SLO | 22 | 93,0 m | 74.7 |
5 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | 24 | 94,0 m | 66.9 |
6 | Tomi Jovan | SLO | 22 | 90,0 m | 65.0 |
7 | Markus Virrantalo | FIN | 24 | 94,5 m | 64.5 |
8 | Alexandr Marchukov | RUS | 24 | 97,0 m | 63.6 |
9 | Ilja Baskakov | RUS | 24 | 97,5 m | 62.4 |
Bernard Dobre | SLO | 22 | 89,0 m | 62.4 |
Pełne wyniki treningów mężczyzn >>>
Skrócone wyniki pierwszego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Nika Kriznar | SLO | 28 | 105,5 m | 82.9 |
2 | Katra Komar | SLO | 28 | 98,5 m | 65.2 |
3 | Jerneja Brecl | SLO | 28 | 87,5 m | 52.5 |
4 | Romane Dieu | FRA | 28 | 82,0 m | 39.7 |
5 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 28 | 79,0 m | 35.9 |
6 | Liia Makhinia | RUS | 28 | 73,0 m | 26.4 |
7 | Kaja Urbanija Coz | SLO | 28 | 72,5 m | 22.3 |
8 | Lidiia Iakovleva | RUS | 28 | 68,5 m | 18.5 |
9 | Simona Weinlichova | CZE | 28 | 73,0 m | 17.8 |
10 | Aleksandra Barantceva | RUS | 28 | 65,5 m | 11.3 |
Skrócone wyniki drugiego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Nika Kriznar | SLO | 26 | 102,5 m | 76.4 |
2 | Katra Komar | SLO | 26 | 91,5 m | 57.5 |
3 | Romane Dieu | FRA | 26 | 93,0 m | 53.0 |
4 | Jerneja Brecl | SLO | 26 | 88,0 m | 43.5 |
5 | Lidiia Iakovleva | RUS | 26 | 79,0 m | 27.8 |
6 | Aleksandra Barantceva | RUS | 26 | 77,5 m | 24.2 |
7 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 26 | 67,5 m | 14.2 |
8 | Simona Weinlichova | CZE | 26 | 63,0 m | 12.4 |
9 | Liia Makhinia | RUS | 26 | 70,0 m | 11.7 |
10 | Carina Alexandra Militaru | ROU | 26 | 72,0 m | 11.3 |
Skrócone wyniki trzeciego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Katra Komar | SLO | 27 | 96,5 m | 71.0 |
2 | Jerneja Brecl | SLO | 27 | 96,0 m | 67.2 |
3 | Nika Kriznar | SLO | 27 | 94,0 m | 64.1 |
4 | Romane Dieu | FRA | 27 | 90,5 m | 60.7 |
5 | Lidiia Iakovleva | RUS | 27 | 80,0 m | 39.5 |
6 | Aleksandra Barantceva | RUS | 27 | 77,0 m | 32.6 |
7 | Liia Makhinia | RUS | 27 | 72,5 m | 30.2 |
8 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 27 | 76,0 m | 27.9 |
9 | Carina Alexandra Militaru | ROU | 27 | 71,5 m | 24.9 |
10 | Kaja Urbanija Coz | SLO | 27 | 68,0 m | 17.7 |
Pełne wyniki treningów kobiet >>>
informacja własna