Znamy kadry Szwajcarów na nowy sezon, Ammann dalej walczy!

Simon Ammann (fot. Julia Piątkowska)Berni Schoedler pełniący funkcję dyrektora skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim wraz z trenerami z poszczególnych grup szkoleniowych ogłosił składy szwajcarskich kadr na sezon 2017/2018. W kadrze A reprezentacji Szwajcarii znalazło się trzech zawodników. Liderem zespołu ponownie będzie utytułowany Simon Ammann.

 
Gregor Deschwanden (fot. Julia Piątkowska)
Gregor Deschwanden (fot. Julia Piątkowska)

W porównaniu do zeszłego sezonu w szwajcarskiej kadrze zaszło parę zmian. W kadrze A prowadzonej przez niemieckiego szkoleniowca Ronny Hornschuha będą trenowali trzej najmocniejsi reprezentanci Helwetów – Simon Ammann, Gregor Deschwanden i Kilian Peier. Czterokrotny mistrz olimpijski pomimo słabszego sezonu i zajęciu dopiero 29. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wśród Szwajcarów prezentował się najlepiej. Deschwanden w dziewięciu występach zdobył tylko osiem punktów (64. miejsce), a Peier w piętnastu startach nie zdobył ani jednego.

W kadrze B będą trenować zawodnicy, którzy zazwyczaj startowali w Pucharach Kontynentalnych – Tobias Birchler, Luca Egloff, Andreas Schuler i Gabriel Karlen, który był trzecim ze Szwajcarów punktujących w Pucharze Świata (71. miejsce / 1 pkt). W kadrze C znaleźli się najmłodsi zawodnicy. Do 17-letniego Sandro Hauswirtha dołączył o rok młodszy Dominik Peter.

Killian Peier (fot. Katarzyna Służewska)
Killian Peier (fot. Katarzyna Służewska)

Przypomnijmy, że najmocniejszy z reprezentantów Helwetów, Simon Ammann, zakończył tegoroczną edycję Puchar Świata na najgorszej pozycji od sezonu 2000/2001. W poprzednim sezonie został sklasyfikowany na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej, a w ostatnim konkursie zajął, wysoką ósmą lokatę. W marcu tego roku nie prezentował się już tak dobrze i w finale w Planicy zajął 21. miejsce. Popularny „Simi” twierdzi jednak, że jego aktualna dyspozycja jest lepsza, niż ta jaką prezentował rok temu. Teraz doświadczony zawodnik wie jak powinny wyglądać treningi, co ma robić ze sprzętem, ma jasną strategię działania. – Rok temu jeszcze wszystko kręciło się w kółko – mówi 35-letni zawodnik. Simon Ammann jako mistrz olimpijski z 2002 i 2010 roku na pewno liczy na powtórzenie „złotych” występów w kolejnym olimpijskim sezonie.

 

Kadra A

  • Simon Ammann
  • Gregor Deschwanden
  • Kilian Peier

Kadra B

  • Tobias Birchler
  • Luca Egloff
  • Gabriel Karlen
  • Andreas Schuler

Kadra C

  • Sandro Hauswirth
  • Dominik Peter
 

źródło: swiss-ski.ch

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram