Carina Vogt kontuzjowana tuż przed inauguracją LGP

Carina Vogt, fot. Frederik Clasen

Carina Vogt (fot. Frederik Clasen)Sezon olimpijski 2017/2018 pechowo zaczyna się dla złotej medalistki z Soczi, Cariny Vogt. Tuż przed konkuesm inaugurującego letni cykl FIS Grand Prix w Courchevel, niemiecka zawodniczka skręciła kolano i będzie zmuszona do około sześciu tygodni przerwy w treningach. – Tuż przed zawodami jest to bardzo irytujące – stwierdziła 25-letnia skoczkini.

 

W trakcie dotychczasowej kariery Carina Vogt nie mogła narzekać na problemy zdrowotne, które pozbawiłyby jej szansy na walkę o najważniejsze trofea. Tym razem jednak pechowy uraz przydarzył jej się w przeddzień inauguracji letniego sezonu. – Wczoraj upadłam podczas treningu przygotowawczego przed Letnim Grand Prix w Courchevel i skręciłam kolano – powiedziała niemiecka zawodniczka. – Tuż przed konkursem to bardzo irytujące. Z drugiej strony, zawsze mogło być gorzej. Będę zmuszona do pauzowania przez trochę dni, wtedy skoncentruję się na rehabilitacji i przygotowaniu do nadchodzącego sezonu olimpijskiego – zapewniła Niemka, która już w sobotę miała rozpocząć letni sezon we francuskim Courchevel.

Po upadku na normalnym obiekcie Tremplin au Praz (HS-96), aktualną mistrzynią olimpijską (Soczi 2014) i mistrzynią świata (Lahti 2017) zajął się doświadczony lekarz niemieckiej kadr. – Uraz może być leczony zachowawczo, początkowo przez unieruchomienie kolana. Za parę dni Carina będzie mogła rozpocząć rehabilitację – zapewnił doktor Florian Porzig.

Pech swojej podopiecznej skomentował także trener niemieckiej kadry żeńskiej, Andreas Bauer. – Pech Cariny Vogt to gorzka pigułka, ponieważ skakała ona na bardzo wysokim poziomie i była w doskonałej formie. Liczymy na jej szybkie wyzdrowienie – przyznał szkoleniowiec.

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram