Gwiazdy światowego formatu na starcie LPK w Stams

Stefan Kraft (fot. Martyna Osuchowska)

Stefan Kraft (fot. Martyna Osuchowska)

Stefan Kraft (fot. Martyna Osuchowska / Behind-the-Sport)W nadchodzących zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams wezmą udział nie tylko stali bywalcy narciarskich zawodów „drugiej ligi”, ale także gwiazdy ścisłej światowej czołówki. Gospodarzy na Brunnentalschanze reprezentować będą m.in. mistrzowie świata i zdobywcy Kryształowej Kuli, Stefan Kraft oraz Gregor Schlierenzauer.

 
Gregor Schlierenzauer (fot. Magdalena Janeczko)
Gregor Schlierenzauer (fot. Magdalena Janeczko)

Mimo, że w czasie nadchodzącego weekendu prestiżowy cykl FIS Grand Prix przeniesie się do Czajkowskiego w Rosji, wszystko wskazuje na to, że mocniejsza obsada zawodów pojawi się na Letnim Pucharze Kontynentalnym w Stams. Na dużym obiekcie HS-115 wezmą udział najbardziej utytułowani austriaccy skoczkowie ostatnich lat. Na belce pojawi się m.in zdobywca Kryształowej Kuli i dwóch złotych medali MŚ w Lahti, Stefan Kraft, a także 53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata, Gregor Schlierenzauer.

Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)
Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Nie mogę się doczekać, aby porównać się z międzynarodowym gronem przed własną publicznością – powiedział Kraft, który ostatni start w zawodach FIS zaliczył niecały miesiąc temu podczas Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Zajął tam 10. miejsce. W „drugiej lidze” 24-latek startował ostatnio przed rokiem, właśnie w Stams. Plasował się wówczas na 6. i 2. pozycji. Nadzieje związane z dopingiem lokalnych kibiców w czasie nadchodzącego weekendu wiąże też popularny „Schlieri”. – Jeśli mamy konkursy na jednej z „domowych”, tyrolskich skoczni, chcę tam być – przyznał multimedalista mistrzostw świata, który swój ostatni występ w Pucharze Kontynentalnym zanotował… ponad 11 lat temu, w Villach (wywalczył tam 7. i 1. lokatę).

Richard Freitag (fot. Bartosz Leja)
Richard Freitag (fot. Bartosz Leja)

O mocnej obsadzie zmagań w Tyrolu wspomniał także trener główny austriackiej kadry, Heinz Kuttin: – Myślę, że bardzo interesujące dla widzów będzie ponownie zobaczyć światową elitę w Stams. Bardzo często tu trenujemy i mamy nadzieję, że dzięki temu konkursy będą dla nas trochę łatwiejsze, szczególnie kiedy przyjdzie wielu kibiców, którzy wzmocnią naszą „domową” przewagę.

Dodajmy, że w zbliżającej się rywalizacji wezmą udział także znakomici skoczkowie z innych krajów, w tym m.in. sensacyjny lider Słoweńców minionej zimy, 18-letni Domen Prevc, czy choćby jeden z najmocniejszych ogniw niemieckiej kadry narodowej, Richard Freitag. Nie zabraknie także solidnych polskich akcentów na czele z liderem klasyfikacji generalnej LPK 2017, Klemensem Murańką.

Więcej informacji o Letnim Pucharze Kontynentalnym w Stams >>>

 

Skład reprezentacji Austrii na LPK w Stams:

 • Thomas Lackner (24. miejsce w LPK 2017)
 • Elias Tollinger (44. miejsce w LPK 2017)
 • Philipp Aschenwald (52. miejsce w LPK 2017)
 • Mika Schwann (53. miejsce w LPK 2017)
 • Daniel Huber (57. miejsce w LPK 2017)
 • Manuel Fettner
 • Michael Hayboeck
 • Andreas Kofler
 • Manuel Poppinger
 • Markus Rupitsch
 • Gregor Schlierenzauer
 

źródło: oesv.at

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram