Niefortunne salto Westerheima zakończone urazem

Oscar Westerheim, fot. Magdalena Janeczko

Podczas gdy Kenneth Gangnes po rocznej przerwie w wielkim stylu powrócił na skocznię, inny reprezentant Norwegii – Oscar Westerheim – zmuszony został do odwieszenia nart na kołek. Podczas piątkowego treningu 21-latek doznał niebezpiecznie wyglądającego urazu stawu kolanowego, co najprawdopodobniej wykluczy go z rywalizacji na najbliższe kilka tygodni.

 

Westerheim trenuje na co dzień w grupie szkoleniowej Kollenhopp, do której swego czasu należeli: Rune Velta, Tom Hilde, Bjoern Einar Romoeren, Lars Bystoel czy Phillip Sjoeen. Kontuzji skoczek nabawił się w trakcie treningu na trampolinach na terenie kompleks sportowego należącego do klubu  IL Heming w Oslo. Podczas skoku z wysokości zawodnik próbował wykonać potrójne salto, co zresztą mu się udało, jednak w wyniku niefortunnego lądowania ucierpiało jego prawe kolano. Stopa skoczka ułożyła się w nieodpowiednim kierunku powodując nienaturalne wykręcenie stawu kolanowego w momencie zetknięcia z trampoliną.

Oscar Westerheim, fot. Julia Piątkowska
Oscar Westerheim, fot. Julia Piątkowska

Norweg został niezwłocznie przewieziony do Zakładu Techniki i Motoryki ośrodka sportowego Olympiatoppen, gdzie udzielono mu pomocy. Szczęśliwie, hospitalizacja nie była konieczna i skończyło się na unieruchomieniu kolana oraz zaleceniach odpoczynku. Nie wiemy jeszcze na ile poważne okażą się konsekwencje urazu, wiadomo natomiast, że obecnie skoczek przebywa w domu, gdzie zapewne pozostanie przez kilka najbliższych tygodni. Ani sam Westerheim ani przedstawiciele Kollenhopp nie zabrali jeszcze głosu w sprawie terminu powrotu zawodnika do czynnego uprawiania sportu, będziemy jednak na bieżąco śledzić doniesienia na temat zdrowia skoczka.

Oscar Westerheim nie należy do żadnej z oficjalnych norweskich kadr. Skoczek występował dotąd głównie w lokalnych norweskich konkursach oraz zmaganiach FIS Cup, startował również w kilku konkursach Pucharu Kontynentalnego. Tego lata 21-latek wystąpił także w Turnieju Beskidzkim, w którym został finalnie sklasyfikowany na 25. lokacie (28. miejsce w Szczyrku, 34. w Wiśle i 17. we Frenstacie).

 

 

#NotAgain #3xBackflip #Plum @owesterheim

Post udostępniony przez Kollenhopp (@kollenhopp)

 

Źródło: informacja własna

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram