Kamila Karpiel powalczy o życiowy sukces w LPK w Trondheim!

Kamila Karpiel (fot. Anna Karczewska / PZN)Weekendowe zawody w norweskim Trondheim zakończą tegoroczny letni cykl Pucharu Kontynentalnego kobiet. W znakomitej sytuacji przed finałowymi zmaganiami jest niespełna 16-letnia reprezentantka Polski, Kamila Karpiel, która uda się do Norwegii walczyć o życiowy sukces. Liderce LPK towarzyszyć będą jej dwie kadrowe koleżanki.

 
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Tegoroczny Letni Puchar Kontynentalny kobiet składa się z czterech konkursów. Pierwsze dwa zostały rozegrane w sierpniu w niemieckim Oberwiesenthal. Na Fichtelbergschanze (K-95 / HS-106) zwycięstwami oraz drugimi lokatami podzieliły się: Polka Kamila Karpiel oraz reprezentantka gospodarzy Ramona Straub. Obie zawodniczki zgromadziły po 180 punktów i przed finałową rywalizacją w norweskim Trondheim mają największe szanse na ostateczny triumf w klasyfikacji generalnej. Dodajmy, że póki co na Granåsen (K-90 / HS-105) na pewno pojawi się nasza reprezentantka, sztab szkoleniowy niemieckiej kadry kobiet nie podjął jeszcze decyzji związanej ze startem. Tym samym Karpiel stanie przed życiową szansą na triumf w klasyfikacji generalnej narciarskich zawodów letniej “drugiej ligi”. Byłby to także historyczny wyczyn dla polskich skoków narciarskich kobiet. Do tej pory tylko jedna biało-czerwona zapisała na swoim koncie zwycięstwa w “generalce” trzeciej ligi, czyli cyklu FIS Cup. Dokonała tego Kinga Rajda w sezonie 2015/2016.

Kinga Rajda (fot. Frederik Clasen)

Kinga Rajda (fot. Frederik Clasen)

Razem z Kamilą Karpiel do norweskiego Trondheim uda się własnie Kinga Rajda, a także kolejna z reprezentantek polskiej kadry kobiet, Anna Twardosz. Zaznaczmy, że ani Rajda, ani Twardosz nie zdobywały tego lata żadnych punktów LPK. Mają one za sobą starty w zawodach najwyższej rangi (FIS Grand Prix), jednak nie były one okraszone punktowymi zdobyczami. Już w czasie nadchodzącego weekendu możemy być świadkami historycznych polskich chwil w żeńskich skokach narciarskich. Dodajmy, że wraz z polskimi zawodniczkami do Kraju Wikingów udadzą się ich trenerzy – Sławomir Hankus i Krystian Długopolski.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na LPK w Trondheim:

 • Kamila Karpiel (1. miejsce w LPK 2017)
 • Kinga Rajda (nieklasyfikowana)
 • Anna Twardosz (nieklasyfikowana)

Aktualna klasyfikacja generalna LPK kobiet 2017 >>>

 

Program LPK w Trondheim:

 • 15 września 2017 r. (piątek):
  • 16:00 – oficjalny trening
  • 17:00 – seria próbna
  • 18:00 – konkurs indywidualny
 • 16 września 2017 r. (sobota):
  • 10:00 – seria próbna
  • 11:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Komentarze

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *