FIS Cup mężczyzn 2017: Kandersteg (program zawodów)

Nordic Arena Kandersteg (fot. skisprungschanzen.com)Po czterech konkursach cyklu FIS Cup 2017/2018 rozgrywanych na igelicie, liderem klasyfikacji generalnej jest triumfator aż trzech konkursów, Słoweniec Timi Zajc. Na trzeciej lokacie plasuje się najmocniejszy z reprezentantów Polski w narciarskiej „trzeciej lidze”, Przemysław Kantyka. W połowie września skoczków czekają zmagania w szwajcarskim Kanderstegu.

 

Program zawodów:

 • 15 września 2017 r. (piątek):
  • 20:00 – odprawa techniczna
 • 16 września 2017 r. (sobota):
  • 08:30 – oficjalny trening
  • 16:30 – seria próbna
  • 18:30 – konkurs indywidualny
 • 17 września 2017 r. (niedziela):
  • 08:30 – seria próbna
  • 10:00 – konkurs indywidualny

 

Timi Zajc (fot. Anna Karczewska / PZN)
Timi Zajc (fot. Anna Karczewska / PZN)

Po czterech konkursach FIS Cup 2017/2018 rozegranych na igelicie (w Villach i Kuopio), liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest zwycięzca trzech z nich, Słoweniec Timi Zajc, który zgromadził 318 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Niemiec Pius Paschke (186 pkt), a czołową trójkę uzupełnia najwyżej sklasyfikowany Polak, reprezentant kadry B Przemysław Kantyka (184 pkt). W czołowej dziesiątce plasuje się ponadto Bartosz Czyż (113 pkt / 8. miejsce). Już w czasie nadchodzącego weekendu wymienieni biało-czerwoni będą mieli okazję do powiększenia punktowego dorobku w narciarskiej „trzeciej lidze”. Zawodników czekają bowiem konkursy FIS Cup w Kanderstegu. W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się ponadto: Paweł Wąsek (17. miejsce w generalce FC), Stanisław Biela (29.), Kacper Juroszek (40.), Karol Niemczyk (66.), a także niepunktujący jeszcze w tegoroczny Pucharze FIS Łukasz Bukowski, Damian Skupień, Andrzej Stękała oraz Tomasz Pilch.

Klasyfikacja generalna i terminarz FIS Cup mężczyzn 2017/2018 >>>

Podczas sobotnich i niedzielnych zmagań w malowniczych Alpach Berneńskich temperatura powietrza będzie oscylować w granicach 8-9 stopni Celsjusza, a zawodnikom mogą towarzyszyć opady deszczu. Problemem nie powinien być jednak wiatr, który pierwszego dnia rywalizacji powieje z maksymalną prędkością 1,7 m/s, a w trakcie drugiej narciarskiej batalii osiągnie około 1,4 m/s.

Przemysław Kantyka (fot. Julia Piątkowska)
Przemysław Kantyka (fot. Julia Piątkowska)

Dodajmy, że weekendowe zawody FIS Cup w Kanderstegu będą pierwszymi w historii konkursami tej rangi rozgrywanymi na zmodernizowanym szwajcarskim obiekcie Lötschberg-Schanze (K-96 / HS-106). Przed tygodniem w tej niewielkiej miejscowości położonej w dolinie rzeki Kander odbyły się natomiast konkursy Pucharu Alp (Alpen Cup). Po zwycięstwa sięgali w nich: Słoweniec Aljaz Osterc oraz reprezentant gospodarzy Sandro Hauswirth. Aktualnym letnim rekordzistą normalnej skoczni w Kanderstegu jest Szwajcar Pascal Kaelin, który podczas mistrzostw kraju w październiku 2016 roku poszybował tam na odległość 110 metrów.

 

Składy kadr
(kompletne składy pojawią się po odprawie technicznej):

 • Polska: Przemysław Kantyka, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Stanisław Biela, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Łukasz Bukowski, Damian Skupień, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch
 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram